$
כלכלה ומדיניות

באפט, תאכל אבק: בזוס עקף אותו ברשימת עשירי העולם

מייסד אמזון ממוקם עתה במקום השלישי ברשימה עם שוויי של 60 מיליארד דולר; ביל גייטס ממשיך להוביל בבטחה עם הון המוערך ב-89 מיליארד דולר

בלומברג 21:0222.07.16
מייסד ומנכ"ל אמזון ג'ף בזוס, שהונו מוערך ב-65.05 מיליארד דולר, עבר את וורן באפט ב-32 מיליון דולר וכעת נחשב לאיש השלישי העשיר ביותר בעולם.

 

 

 

הונו של בזוס גדל ב-5.4 מיליארד דולר ב-2015, בעיקר תודות לרווחים מאמזון, כך על פי רשימת המיליארדרים של בלומברג. החברה זכתה לעלייה ברווחים במספר קטגוריות, כולל בשירות המשלוחים המהיר, שירותי הענן והגאדג'טים כמו קינדל.

 

 

אמזון. ערימות, גם של כסף אמזון. ערימות, גם של כסף צילום: בלומברג

 

באפריל השנה דיווחה אמזון על ההכנסות הגבוהות ביותר שלה מעולם ועל עלייה של 28% במכירות ברבעון הראשון, במקביל לזינוק של 64% בשירותי אמזון ווב. גם שירות אמזון פריים בחברה אחראי לרווחים הגבוהים. בריאן אוסלבסקי, סמנכ"ל הכספים באמזון, אמר כי שירות הפריים מראה הצלחה גם בשווקים הגלובליים כמו אירופה ויפן.

 

לאחרונה אמזון הודיעה כי יום המכירות שיזמה, אמזון פריים, הוא יום המכירות הטוב ביותר בתולדות החברה, לאחר שההזמנות ברחבי העולם זינקו ב-60% בהשוואה ליום המכירות המקביל אשתקד. בארה"ב ההזמנות עלו ביותר מ-50%. בנוסף, שירותי הענן של החברה הביאו לרווח של 2.57 מיליארד דולר, בהשוואה ל-1.57 מיליארד ברבעון המקביל אשתקד. אנליסטים בחברה טוענים כי תוצאות הרבעון השני יראו עלייה בהכנסות ל-28 עד 30.5 מיליארד דולר.

 

בזוס ממוקם אחרי מייסד זארה ובעלי אימפריית הבגדים אינדיטקס, אמנקיו אורטגה, שהונו מוערך ב-73 מיליארד דולר. במקום הראשון מחזיק מייסד מייקרוסופט ביל גייט שהונו מוערך ב-89 מיליארד דולר.

 

 

 

נטייתו של באפט לתרום לצדקה עזרה לבזוס בכיבוש המקום המכובד ברשימה. לאחרונה תרם באפט 2.2 מיליארד דולר לקרן ע"ש ביל ומלינדה גייטס. בנוסף תרם באפט 15 מיליון דולר במניות סחברת ברקשייר האת'ווי לקרן של משפחת גייטס. ב-2006 הבטיח באפט לתרום 500 מיליון מניות וכל שנה הוא מספק 5% מהסכום הנותר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x