$
כלכלה ומדיניות

תרזה מיי: אפעיל את סעיף 50 רק לאחר שתושג הסכמה עם סקוטלנד

ראש ממשלת בריטניה הטרייה אמרה במהלך ביקורה הרשמי הראשון בסקוטלנד כי לא תחל בהליך העזיבה מהאיחוד האירופי לפני שתושג הסכמה כלל בריטית

שירות כלכליסט 14:3816.07.16
ראש ממשלת בריטניה החדשה תרזה מיי ערכה את הביקור הרשמי הראשון שלה בסקוטלנד, והבהירה כי לא תחל בהליך העזיבה של האיחוד האירופי לפני שתושג הסכמה עם סקוטלנד. דוברה של מיי מסר כי בשישי נערכה פגישה עם השרה הראשונה של סקוטלנד ניקולה סטורג'ן ובה דנו השתיים בנושאי הקשורים לברקזיט ובאפשרות של קיום משאל עם נוסף על עצמאות סקוטלנד.

 

מיי, שנכנסה לתפקיד רק ביום רביעי האחרון, שוחחה עם סטורג'ן במשך 45 דקות, בפגישה שהוגדרה כ"מצוינת" על ידה. "סקוטלנד מאוד חשובה לי", אמרה מיי בסיום הפגישה. "כשעמדתי על מדרגות דאונינג 10 ביום רביעי הבהרתי שאני מאמינה בבריטניה המאוחדת, וסיימתי עכשיו פגישה מצוינת עם השרה הראשונה, פגישה פורה וחיובית", סיכמה מיי את הביקור. "אני מעוניינת שהממשלה הסקוטית תהיה מעורבת לגמרי במו"מ עם האיחוד האירופי, ואני מעוניינת להשיג את ההסכם הטוב ביותר עבור בריטניה".

סטורג'ן סטורג'ן צילום: רויטרס

 

עוד הוסיפה מיי כי אינה מתכוונת להפעיל את סעיף 50 של אמנת ליסבון, שיוציא לדרך באופן רשמי את תהליך עזיבת האיחוד האירופי, עד שלא תגובש גישה כלל בריטית לניהול העזיבה. "כבר הבהרתי שלא אפעיל את סעיף 50 לפני שנגבש את המטרות למו"מ", הסבירה.

 

סקוטלנד הצביעה בעד הישארות באיחוד האירופי במשאל העם שנערך ב-23 ביוני, ומאז קיימה סטורג'ן שיחות בבריסל עם מנהיגי המדינות האחרות באיחוד האירופי על האפשרות שסקוטלנד תצליח להבטיח את מקומה באיחוד האירופי למרות הכול. עם זאת, מיי הפחיתה מהסבירות כי יתקיים משאל עם סקוטי נוסף על העצמאות. "ככל הנוגע לי, העם הסקוטי אמר את דברו, הם הצביעו ב-2014, והעבירו את המסר הברור".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x