$
כלכלה ומדיניות

התובע בצרפת ממליץ: להעמיד את כריסטין לגארד לדין

יו"ר קרן המטבע הבינ"ל ערערה על צו ביהמ"ש שקבע כי יש להעמידה לדין בשל מעורבותה במתן פיצויים מוגזמים לאיש העסקים ברנרד טאפי בעת היותה שרת האוצר

שירות כלכליסט 11:4602.07.16

משרד התובע בצרפת הודיע אתמול (ו') כי המלצתו היא להעמיד את יו"ר קרן המטבע הבינלאומית כריסטין לגארד לדין בשל מעורבותה בפיצויים המוגזמים שהממשלה שילמה לאיש העסקים ברנרד טאפי ב-2008, אז כיהנה כשרת האוצר.

.

 

 

 

המלצת התביעה נמסרה בתגובה לערעור שהגישה לגארד נגד צו בית משפט בדצמבר, שפסק שעליה לעמוד לדין באשמת רשלנות בפרשה, במסגרתה הוענקו לטאפי 404 מיליון יורו מכספי משלמי המסים. בית המשפט הצרפתי יפסוק סופית בנושא ב-22 ביולי. אם הצו יישאר על כנו, לגארד תועמד לדין בבית המשפט לצדק, שדן במקרים של התנהלות כושלת של שרים.

 

 

לגארד. מה עשיתי? לגארד. מה עשיתי? צילום: בלומברג

 

החקירה נגד לגארד נפתחה ב-2014, ועסקה בתביעה שהגיש טאפי נגד הבנק הממשלתי קרדיט ליון שרכש ב-1993 את אחזקתו באדידס, בטענה שהונה אותו. טאפי, שתמך בנשיא לשעבר ניקולה סרקוזי בשתי מערכות הבחירות שניהל, זכה בפיצוי הגבוה ב-2008. אולם הדבר עורר סערה ציבורית כשהטענה העיקרית הייתה שהפיצוי היה נדיב מדי ונבע מקשרי ההון-שלטון הקרובים בצרפת, בשעה שלגארד עמדה בראש פאנל הבוררות שפסק לטובתו של טאפי.

 

 

 

אם תורשע, העונש שצפוי ללגארד עומד על שנת מאסר וקנס של 15 אלף יורו. היא מכחישה את ההאשמות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x