$
כלכלה ומדיניות

עיראק תזכה לחבילת סיוע בסך 15 מיליארד דולר מקרן המטבע העולמית

גורמים רשמיים מטעם קרן המטבע מנהלים מגעים עם ממשלת עיראק לגבי ההסכם, שצפוי להיחתם היום. הסיוע תלוי בנכונות של עיראק לקחת על עצמה מחויבויות שדורשות מדינות ה-G7

בלומברג 10:4316.05.16

הסכם הסיוע שעיראק וקרן המטבע העולמית צפויות לחתום, עשוי להזרים לעיראק לפחות 15 מיליארד דולר בסיוע בשנה הנוכחית ובשנה הבאה. כך על פי ראש הבנק המרכזי של עיראק עלי אל אלעק.

 

הכסף יסייע לחברה השנייה בגודלה בארגון מדינות יצואניות הנפט – אופ"ק – לתקן את המערכת הפיננסית שלה שהוכתה קשות בשל הצניחה במחירי הנפט והלחימה נגד דאע"ש.

 

אלעק אמר בראיון לבלומברג כי הוא צופה שעיראק תקבל סיוע של 10 מיליון דולר מהקרן ומהבנק העולמי ואילו 5 מיליארד דולר נוספים יגיעו מקבוצת מדינות ה-G7 העתידות להיפגע החודש בטוקיו.

עיראק. האם הממשלה תקבל סיוע? עיראק. האם הממשלה תקבל סיוע? צילום: רויטרס

 

"הן ידונו בסיוע לעיראק אולם זה קשור לעד כמה הם משוכנעות במחויבויות שמוכנה עיראק לקחת על עצמה תחת תנאי ההסכם, שבסך הכול, אנו עשויים לקבל 15 מיליארד דולר – ואולי אף יותר – ב-2016 וב-2017", אמר.

 

גורמים רשמיים מקרן המטבע העולמית מנהלים מגעים עם ממשלת עיראק בירדן לגבי הסכם סיוע. אם ההסכם ייחתם, עיראק תהיה הראשונה מבין יצרניות הנפט הגדולות במזרח התיכון לזכות בהסכם להלוואה מול הקרן, המבוססת בוושינגטון.

 

יצרניות נפט, מוונצואלה ועד ריאד, נאלצות לקצץ בהוצאותיהן כדי לאזן את השפעות צניחות מחירי הנפט. האתגר של עיראק מורכב אף יותר בשל המלחמה היקרה שהיא מנהלת נגד לוחמי דאע"ש, שהצליחו להשתלט על חלקים נרחבים משטחיה של עיראק, במטרה להקים חליפות אסלאמית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x