$
כלכלה ומדיניות

אובמה מזהיר את הבריטים: אל תעזבו את האיחוד האירופי

במאמר שפרסם בטלגרף הבריטי עם ביקורו בלונדון, כתב נשיא ארה"ב: "החברות באיחוד האירופי עושה את בריטניה לגדולה וחזקה יותר". בעוד כחודשיים יחלו ההצבעות במשאל העם בבריטניה שיכריעו האם היא תצא מהאיחוד האירופי

שירות כלכליסט 19:1622.04.16

אמריקה מאד מעוניינת שבריטניה תישאר באיחוד האירופי. במהלך הביקור שלו היום (ו') בלונדון, הצטרף נשיא ארה"ב ברק אובמה לשמונה שרי אוצר לשעבר בקריאה לבריטניה להישאר חברים באיחוד האירופי המונה כיום 28 מדינות.

 

משאל העם שבו יכריעו אזרחי בריטניה אם לעזוב את האיחוד האירופי (מהלך המכונה "ברקזיט") יתקיים בעוד חודשיים. זו תהיה ההצבעה הראשונה בנושא מזה 40 שנים.

 

הנשיא אובמה. "אל תעזבו את האיחוד האירופי" הנשיא אובמה. "אל תעזבו את האיחוד האירופי" צילום: רויטרס

 

"בכל הנוגע ליצירת מקומות עבודה, מסחר וצמיחה כלכלית, התואמים לערכים שלנו האמריקאים, בריטניה הרוויחה מהחברות שלה באיחוד האירופי - שוק כלכלי ענק אחד שמספק הזדמנויות עצומות לעם הבריטי", כתב אובמה במאמר שהתפרסם בעיתון דיילי טלגרף.  

 

לדבריו, עזיבת האיחוד תקשה על בריטניה להילחם בטרור, להתמודד עם משבר ההגירה הפוקד את אירופה כולה ועם זעזועים כלכליים עתידיים.

 

על פי מרבית התחזיות של כלכלנים ויועצים אסטרטגיים, עזיבת האיחוד תטלטל את הכלכלה הבריטית, החמישית בגודלה בעולם. המשקיעים כבר הביעו חששות מהאפשרות הזו והליש"ט נפל בחדות השנה.

 

מאוחר יותר היום קיים אובמה מסיבת עיתונאים משותפת עם ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון, שבה אמר: "כלכלת אירופה לא במשבר, אלא במתח".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x