$
כלכלה ומדיניות

קרן המטבע חוששת: "העלינו את הברקזיט למקום גבוה ברשימת הסיכונים"

צוות ההיגוי של הקרן דיווח כי התחזית הגלובלית שברירית בשל היחלשות הסחר כמו גם שורה של סיכונים אחרים, ובהם פרישה אפשרית של בריטניה מהאיחוד האירופי

שירות כלכליסט 09:2818.04.16

מדינות מפתח בקרן המטבע הבינלאומית שהתכנסו בסוף השבוע בפסגת האביב, הקרן והבנק העולמי בוושינגטון התחייבו להמשיך במדיניות "תומכת צמיחה" כדי להתניע את הכלכלה העולמית על רקע מגמת ההאטה.

 

צוות ההיגוי של הקרן, המונה 25 מהכלכלות הגדולות בעולם, דיווח כי התחזית הגלובלית שברירית בשל היחלשות הסחר כמו גם שורה של סיכונים אחרים, ובהם פרישה אפשרית של בריטניה מהאיחוד האירופי.

 

ברקזיט ברקזיט צילום: globalriskinsights

 

יו"ר קרן המטבע כריסטין לגארד ציינה ביום חמישי שעבר במסיבת עיתונאים כי פרישה בריטית מהאיחוד האירופי טומנת בחובה "סיכונים משמעותיים" לכלכלה הגלובלית המאטה ממילא. "אין ספק שהעלינו את הברקזיט למקום גבוה יותר ברשימת הסיכונים לצמיחה הגלובלית", אמרה לגארד במסיבת עיתונאים ביום חמישי שעבר.

 

לגארד תיארה את השיחות בין שרי האוצר לבנקאים המרכזיים כ"תרפיה קבוצתית" שנועדה להתמודד עם תחזיות הצמיחה העגומות. עם זאת, לדבריה, הרגיעה שנרשמה בשווקים מאז פברואר הורידה השנה את סף החרדה בפסגת האביב של קרן המטבע, לעומת כינוס 2015. "לא שררה אותה רמה של חרדה, אבל אני חושבת שהדאגה עדיין קיימת, כמו גם השאיפה הקולקטיבית לאתר פתרון ותגובות למצב הכלכלי הגלובלי", ציינה לגארד בשיחה עם ה־BBC.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x