$
עולם

המשטרה בפנמה פשטה על משרד עורכי הדין ממנו דלפו "מסמכי פנמה"

במקביל לפשיטה, שעברה לפי הדיווחים "בלי תקריות או הפרעות", צפויה להיפתח חקירה מצד רשויות המס ב-28 מדינות, שתתמקד בפרטים שנחשפו בדליפה

שירות כלכליסט 11:4113.04.16

המשטרה בפנמה פשטה אתמול (ג') על משרדי פירמת עורכי הדין מונסאק פונסקה, שממאגריה הודלפו בשבוע שעבר מיליוני מסמכים, שחשפו את השיטות המשמשות את עשירי העולם להעלים מס.

 

במקביל לפשיטה, שעברה לפי הדיווחים "בלי תקריות או הפרעות", צפויה להיפתח חקירה מצד רשויות המס ב-28 מדינות, שתתמקד בפרטים שנחשפו בדליפה. במהלך המבצע חיפשו השוטרים אחרי ראיות להלבנות הון ותמיכה פיננסית בטרור, כשהמטרה הייתה "להשיג מסמכים הקשורים למידע שפורסם בכתבות בעיתונים שביססו את השימוש בחברה בפעילות לא חוקית", נמסר בהצהרה מצד התובע הכללי של פנמה.

משרד עורכי דין מוסאק פונסקה משרד עורכי דין מוסאק פונסקה צילום: איי אף פי

 

ממוסאק פרנסקה נמסר כבר בשבוע שעבר כי פעלו לפי החוק, ושהדליפה של המסמכים היא בעקבות פריצה למערכת שלה. היום הם צייצו כי הם "ממשיכים לשתף פעולה עם הרשויות בחקירה שבוצעה במטה שלנו".

 

הדליפה הנרחבת הצליחה לסבך כמה ממנהיגי העולם, כשראש ממשלת איסלנד סיגמונדור דויד גונלאוגסון התפטר בעוד שראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון ספג ביקורת קשה ונאלץ להודות בסופו של דבר כי הרוויח מקרן אוף שור שהקים אביו המנוח.

 

היום יתכנסו בפריז נציגים של רשויות המס מ-28 מדינות, והם צפויים להחליט על פתיחת חקירה עולמית סביב הגילויים. הם צפויים גם להחליט על אסטרטגיה בינלאומית להילחם בתופעת העלמות המס. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x