שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

לראשונה מזה שנה: האטה במדד האינפלציה של הבנק המרכזי של יפן

מדובר בעלייה של 1.1% בפברואר, לעומת 1.3% בינואר; נתון זה פוגע במאמצי הבנק ליצור אופטימיות לגבי סיכויי הצמיחה

שירות כלכליסט 11:3226.02.16

מדד אינפלציה של הבנק המרכזי של יפן, ללא מזון טרי ואנרגיה, רשם האטה בינואר, וזו לראשונה זה שנה - כך על פי נתונים שפורסמו היום (ו'). נתון זה פוגע במאמצי הבנק ליצור אופטימיות לגבי סיכויי הצמיחה של כלכלת יפן.

 

 

 

על פי הודעת הבנק, מדד המחירים לצרכן שהוא מפרסם, בהתאמה לשתי הקטגוריות לעיל, עלה ב-1.1% לעומת אותה התקופה המקבילה אשתקד בינואר ולעומת עלייה של 1.3% בחודש הקודם. קריאה זו מסמנת את ההאטה הראשונה מאז ינואר 2015.

 

 

הנגיד קורודה הנגיד קורודה צילום: בלומברג

 

הציפיות להרחבת ההקלה הכמותית מצד הבנק כבר בחודש הבא עשויות להתחזק כעת. גורמים רשמיים בבנק ניהלו מאז השנה שעברה קמפיין יחסי ציבור אגרסיבי שנועד לחזק את מעמדו של המדד ככלי החזק ביותר לאומדן מגמות האינפלציה הבסיסית. עד לחודש שעבר, התנהל המדד במגמה יציבה כלפי מעלה לאחר שצנח לשפל בתחילת 2015. הגורמים הרשמיים ביפן וכלכלנים בסקטור הפרטי חלוקים לגבי יציבותו של השיפור ואנליסטים טוענים כי העליות שנרשמו היו זמניות ונגרמו בשל היחלשות הין.

 

 

 

אולם יש כלכלנים כמו טקשי ימאגוצ'י ממורגן סטנלי, המזהירים מפני ראיית שחורות ומצביעים על נתוני המחירים היציבים יחסית לאזור טוקיו לחודש פבברואר, שפורסמו מוקדם יותר היום. נתונים לבירתה של יפן משקפים לרוב מגמות בשאר המדינה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x