$
כלכלה ומדיניות

שומרת על הכס: כריסטין לגארד תמשיך בכהונה נוספת כיו"ר קרן המטבע

לגארד, שכהונתה מסתיימת ביולי הקרוב, תמשיך לחמש שנים נוספות בתפקיד. לפני חודש חתכה הקרן את תחזית הצמיחה העולמית ל-2016

שירות כלכליסט 18:1519.02.16

יושבת ראש קרן המטבע הבינלאומית, כריסטין לגארד, שכהונתה עתידה להסתיים בחודש יולי הקרוב, תמשיך בכהונה נוספת של חמש שנים בראשות הקרן - כך מסר היום (שישי) אלכסיי מוז'ין, חבר מועצת המנהלים של הקרן. לגארד היתה המועמדת היחידה לתפקיד, לאחר שמדינות מובילות רבות הודיעו בחודש האחרון כי יתמכו בה.

 

לפני חודש בדיוק, ב-19 בינואר, פרסמה קרן המטבע הבינלאומית עדכון לתחזית הכלכלית העולמית. הקרן הורידה את תחזית הצמיחה העולמית שלה לשנת 2016 ב-0.2%, מ-3.6% ל-3.4%. תחזית הצמיחה נחתכה באותו השיעור גם ל-2017, מ-3.8% ל-3.6%. הקרן העריכה כי בכלכלות המפותחות יימשך דפוס ההתאוששות המתון והלא-שוויוני.

משמאל: לגארד בפורום דאבוס משמאל: לגארד בפורום דאבוס צילום: איי פי

 

בכלכלות המתפתחות חוזה הקרן תמונה מורכבת יותר. ההאטה הכלכלית בסין ומחירי הסחורות הנמוכים ימשיכו להכביד על העולם המתפתח גם השנה. ברזיל היא המדינה שתחזית הצמיחה בה נחתכה באופן החד ביותר, מ-2.5% ל-0%. בקרן הסבירו שהתפשטות פרשת השחיתות אדירת הממדים בחברת האנרגיה הממשלתית פטרובראס תעמיק את אי היציבות הפוליטית, מה שיפגע מאוד במשק בשילוב הגורמים העולמיים.

 

הקרן ציינה שירידת מחיר הנפט תמשיך להביא להאטה בכלכלות המזרח התיכון, ואילו בארה"ב, שם הכלכלה צפויה לצמוח ב-2.1% השנה, עשירית האחוז פחות מהתחזית הקודמת, המומנטום החיובי עלול להתפוגג. הכלכלה השניה בגודלה בעולם, סין, צפויה לצמוח ב-6.3%, זאת לעומת 6.9% אשתקד. קרן המטבע לא שינתה את תחזית הצמיחה עבור סין מאז אוקטובר. עוד מציינת הקרן שהיקף המסחר העולמי צפוי להצטמצם משמעותית, בשיעור של 0.7%, זאת עקב ההאטה בכלכלות המתעוררות והירידה בביקושים העולמיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x