$
כלכלה ומדיניות

ה-OECD חתך את תחזית הצמיחה של הכלכלה העולמית ל-2016 ב-0.3% לרמה של 3%

לפ הארגון, הטלטלה בשווקים מאיימת בעיקר על הכלכלות המתעוררות: תחזית הצמיחה של ברזיל צנחה ב-2.8%; בארה"ב התחזית קטנה ב-0.5% ובגוש היורו - ב-0.4%

רן אברמסון 12:0118.02.16

ארגון המדינות לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי (OECD) פרסם היום (ה') עדכון לתחזית הכלכלית העולמית ל-2016. הארגון חתך את תחזית הצמיחה הקודמת שהתפרסמה בנובמבר בשיעור של 0.3% ולמעשה העמיד אותה על אותה על רמה זה לשיעור הצמיחה ב-2015 – 3.0%. ה-OECD הנמיך את תחזית הצמיחה בארה"ב ב-0.5% והעמיד אותה על 2%, ואילו בגוש היורו נחתכה תחזית הצמיחה ב-0.4% עד ל1.4%.

בשווקים המתעוררים, חתך הארגון את תחזית הצמיחה של ברזיל בשיעור חד של 2.8% והוא מעריך שהכלכלה הגדולה בדרום אמריקה תתכווץ השנה ב-4%. תחזית הצמיחה של סין נותרה על כנה – 6.5%.

הפגנה נגד הנשיאה דילמה רוסף בברזיל. האיום המשמעותי ביותר הוא על השווקים המתעוררים הפגנה נגד הנשיאה דילמה רוסף בברזיל. האיום המשמעותי ביותר הוא על השווקים המתעוררים צילום: איי אף פי

 

ה-OECD ציין כי הטלטלות בשווקים הפיננסיים מהוות סכנה משמעותית עבור חלק מהכלכלות, במיוחד אלו שרגישות במיוחד לשינויים בשערי המטבע ולהכבדת נטל החובות הפנימיים. האיום המשמעותי ביותר, לפי הארגון, הוא על השווקים המתעוררים שתלויים ביצוא סחורות.

 

הארגון קרא לממשלות לפעול לצד הבנקים המרכזיים בניסיון לתמרץ את הפעילות הכלכלית והדגיש כי הצעדים המוניטריים לא יועילו להשגת צמיחה בת קיימא ללא רפורמות מבניות בכלכלות, לפי הצרכים הפרטניים של כל אחת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x