$
כלכלה ומדיניות

קרן המטבע הורידה את תחזית הצמיחה העולמית ל-2016 ב-0.2%

תחזית הצמיחה לשנת 2016 עומדת כעת על 3.4%. הקרן העריכה כי בכלכלות המפותחות יימשך דפוס ההתאוששות המתון והלא-שוויוני

שירות כלכליסט 11:5919.01.16

קרן המטבע הבינלאומית פרסמה היום עדכון לתחזית הכלכלית העולמית. הקרן הורידה את תחזית הצמיחה העולמית שלה לשנת 2016 ב-0.2%, מ-3.6% ל-3.4%. תחזית הצמיחה נחתכה באותו השיעור גם ל-2017, מ-3.8% ל-3.6%. הקרן העריכה כי בכלכלות המפותחות יימשך דפוס ההתאוששות המתון והלא-שוויוני.

 

בכלכלות המתפתחות חוזה הקרן תמונה מורכבת יותר. ההאטה הכלכלית בסין ומחירי הסחורות הנמוכים ימשיכו להכביד על העולם המתפתח גם השנה. ברזיל היא המדינה שתחזית הצמיחה בה נחתכה באופן החד ביותר, מ-2.5% ל-0%. בקרן הסבירו שהתפשטות פרשת השחיתות אדירת הממדים בחברת האנרגיה הממשלתית פטרובראס תעמיק את אי היציבות הפוליטית, מה שיפגע מאוד במשק בשילוב הגורמים העולמיים.

 

כריסטין לגארד יו"ר קרן המטבע הבינלאומית כריסטין לגארד יו"ר קרן המטבע הבינלאומית צילום: בלומברג

 

הקרן ציינה שירידת מחיר הנפט תמשיך להביא להאטה בכלכלות המזרח התיכון, ואילו בארה"ב, שם הכלכלה צפויה לצמוח ב-2.1% השנה, עשירית האחוז פחות מהתחזית הקודמת, המומנטום החיובי עלול להתפוגג. הכלכלה השניה בגודלה בעולם, סין, צפויה לצמוח ב-6.3%, זאת לעומת 6.9% אשתקד. קרן המטבע לא שינתה את תחזית הצמיחה עבור סין מאז אוקטובר. עוד מציינת הקרן שהיקף המסחר העולמי צפוי להצטמצם משמעותית, בשיעור של 0.7%, זאת עקב ההאטה בכלכלות המתעוררות והירידה בביקושים העולמיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x