שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

2015 תהיה שנת שיא במכירת נשק בארה"ב; מכירות סמית' אנד ווסון ברבעון - 143 מיליון דולר

הנתונים אינם כוללים את השפעת מתקפת הטרור בקליפורניה; ב-11 החודשים הראשונים של השנה ערך ה-FBI בדיקות רקע ליותר מ-19 מיליון מבקשי רשיון נשק

שירות כלכליסט 11:5109.12.15

יצרנית הנשק האייקונית מארה"ב, סמית' אנד ווסון (Smith & Wesson) רשמה ברבעון (שהסתיים באוקטובר) מכירות של 143 מיליון דולר – עלייה חדה של 32% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

 

מכירות הנשק בעלייה כבר כמה שנים. על אף שאין נתונים מדויקים על מספר כלי הנשק הנמכרים בארה"ב, נראה כי ה-FBI יקבע השנה שיא בבדיקות רקע למבקשי רישיונות נשק. ב-11 החודשים הראשונים של השנה ערך ה-FBI בדיקות רקע ליותר מ-19 מיליון מבקשי רשיון נשק, מה שאומר ש-2015 עומדת להיות שנת שיא ברכישות נשקים. ספירה זו היא הנתון היחיד לעת עתה המשקף את מספר הנשקים שנמכרו.

 

מכירותיה של חברת סמית' אנד ווסון אינן כוללות את התקופה שלאחר מתקפת הטרור בשבוע שעבר בסן ברנרדינו בקליפורניה, שהותירה 14 הרוגים. בדרך כלל חל זינוק במכירת נשק לאחר מתקפות כגון אלו.

 

השיא הנוכחי נקבע ב-2013 אז ארעה תקיפה כפולה באורורה קולורדו ובניוטון קונטיקט שהותירה 27 הרוגים ושהביאה למחלוקת ציבורית סוערת לגבי מכירת הנשק בארה"ב, ודחפה את מכירות הנשק לזינוק אדיר. באפריל אותה שנה נכשל אובמה בניסיונו להביא לחקיקה האוסרת על מכירות נשק בארה"ב.

 

אקדחים מתוצרת אקדח סמית' אנד ווסון אקדחים מתוצרת אקדח סמית' אנד ווסון צילום: ויקימדיה

 

מניותיה של סמית' אנד ווסון זינקו השנה ב-116% ואילו מניותיה של יצרנית אחרת סרום רוגר (Sturm, Ruger) זינקו ב-66% מתחילת השנה. מניותיה של יצרנית התחמושת אורביטל (Orbital) עלו ב-60% מתחילת השנה.

 

על פי ה-CNN מאז 1998 ערך ה-FBI כ-220 מיליון בדיקות רקע לרוכשי נשקים ורק 1.3 מיליון בקשות לרישיון נדחו. הלשכה הפדרלית לחקירות של ארה"ב טוענת כי מנגנון בדיקות הרקע מבטיח מכירה בטוחה של נשקים, אולם כבר שנים יש מחלוקת ציבורית ופוליטית סביב מהימנות המנגנון.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x