$
כלכלה ומדיניות

דראגי שוב רומז על הגדלה אפשרית של תוכנית הרכישות

יו"ר הבנק האירופי המרכזי: "אם בישיבת ההנהלה שתיערך בדצמבר נגיע למסקנה שיעד יציבות המחירים בסכנה - נשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותינו"

שירות כלכליסט 14:3720.11.15

הבנק המרכזי של אירופה, ה-ECB, מוכן לפעול בהחלטיות, אם כלכלת גוש היורו תמשיך לדשדש ושיעור האינפלציה יישאר נמוך - כך אמר היום יו"ר הבנק, מריו דראגי, בכנס בפרנקפורט

 

היה זה הנאום השני של דראגי השבוע שבו הוא רומז כי ייתכן שהבנק יודיע על הרחבת תוכנית רכישת הנכסים שעומדת כיום על טריליון יורו.

 

לדבריו, "בישיבת המועצה המנהלת של הבנק בדצמבר נערוך בחינה מדוקדקת של הגורמים המאטים את שובה של האינפלציה לרמה של 2%. אם נגיע למסקנה שיעד יציבות המחירים לטווח הבינוני נמצא בסכנה - נשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותינו".

 

דראגי הוסיף כי "אנו מחשיבים את תוכנית רכישת הנכסים לכלי רב-עוצמה וגמיש, משום שניתן לערוך בו התאמות במונחים של היקף, הרכב או משך זמן. אם נחליט שהמסלול הנוכחי של מדיניות הבנק לא מספק כדי להשיג את יעד האינפלציה, נעשה כל שדרוש מאיתנו כדי להעלות את שיעורה במהירות האפשרית".

 

הפרוטוקול מישיבת המדיניות האחרונה של ה-ECB, שפורסם אתמול, מחזק את הדעה כי הבנק עשוי לפעול כבר בחודש הבא. על פי הפרוטוקול, אמרו חברי המועצה המנהלת של הבנק כי יבחנו מחדש את מדיניות רכישת הנכסים בישיבה הבאה, וכי הם מוכנים לפעול בעת הצורך.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x