$
כלכלה ומדיניות

סוף למשחקים: רשת הצעצועים המליס תימכר לחברת נעליים סינית

המליס ידועה בעיקר בזכות חנות הדגל שלה ברחוב ריג'נט בלונדון על 7 קומותיה; הרשת הוותיקה כבר החליפה בעלויות בתקופה האחרונה ועתה היא בבעלות צרפתית

שירות כלכליסט 11:2926.10.15
המליס (Hamleys), חנות הצעצועים המפורסמת בלונדון, צפויה להימכר לחברת הנעלה סינית עבור סכום מוערך של 100 מיליון ליש"ט. החברה, סי.באנר אינטרנשיונל הולדינגס (C.banner International Holdings) אישרה כי השיחות לרכישת המליס מהבעלים הצרפתיים שלה נמצאות "בשלבים מתקדמים".

 

החברה הודיעה בשבוע שעבר לרשות ני"ע בהונג קונג כי היא בתהליך "ניהול המשא ומתן וסיכום הפרטים לקראת כניסה לחוזה מחייב משפטית כבר בעתיד הקרוב".

 

המליס ידועה בעיקר בזכות חנות הדגל שלה ברחוב ריג'נט בלונדון המתנוססת לשבע קומות ונחשבת לאתר תיירות פופולארי בבירה. לרשת חנויות נוספות גם ברחבי בריטניה וגם באסיה (הודו, סינגפור, מלזיה, פיליפינים, וייטנאם), דרופ אפריקה ואפילו ירדן.

 

המעבר המתקרב לידיים סיניות הוא האחרון בשורה של החלפת בעלויות בתקופה האחרונה, כולל לחברות איסלנדיות וצרפתיות.  

 

חנות הדגל של המליס בלונדון חנות הדגל של המליס בלונדון צילום: שאטרסטוק

 

החברה הסינית, שמתמחה בנעלי נשים, מסרה כי היא מעוניינת בהמליס כחלק מהתוכניות שלה לגוון את עסקיה. החברה מעוניינת ליצור "שותפות אסטרטגית" להפצת צעצועים ומוצרי ילדים באמצעות חנות הכלבו הבריטית 'האוס אוף פרייזר', שנרכשה בשנה שעברה על ידי התאגיד הסיני סנאפאור.

 

"מותג חזק הוא משאב יוצא מהכלל", הגיב יו"ר סי.באנר, צ'ן אישי. "רכישה של מותג בעל שם עולמי תוכל להגדיל באופן משמעותי את היתרון התחרותי שלנו".

 

המליס הוקמה כבר ב-1760 בשם 'תיבת נוח' על ידי הבריטי וויליאם המלי, שהציע למכירה חיילי בדיל, סוסי עץ ובובות. ב-1881 נפתחה חנות נוספת ברחוב ריג'נט, אם כי במיקום שונה מהיכן שהיא נמצאת היום.

 

החברה נרכשה ב-2003 על ידי חברת ההשקעות האיסלנדית באוגור עבור 59 מיליון ליש"ט, אולם ב-2009 עברה לידי הבנק האיסלנדי לנדסבנקי לאחר שבאוגור נקלעה לקשיים פיננסיים וארבע שנים לאחר מכן היא נמכרה לקמעונאית הצרפתית גרופו לודנדו, שמפעילה מאות חנויות צעצועים ברחבי צרפת, בלגיה, שוויץ וספרד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x