$
כלכלה ומדיניות

ורופקיס: "אם תהיה ממשלה שמעוניינת בתרופה ולא בהזרקת רעל, אצטרף"

שר האוצר היווני לשעבר אמר לבלומברג כי המפלגות המתמודדות בבחירות ביוון מסתירות התנגדותן לחבילת הרפורמות: "זו תוכנית גרועה"

שירות כלכליסט 11:4306.09.15
יאניס ורופקיס, שר האוצר היווני לשעבר שהתפטר מתפקידו ביולי לאחר משאל העם, אמר כי יהיה מעוניין לשוב לחיים הפוליטיים לאחר הבחירות המתוכננות במדינה, אך רק אם המנהיגים החדשים יבקשו ממנו להוציא לפועל תכנית של "תרופה מרה" ולא "רעל".

 

בראיון שהעניק לבלומברג טען ורופקיס כי המפלגות המתמודדות בבחירות תומכות בחבילת הרפורמות מכיוון שסוחטים אותן. "אם תהיה ממשלה שמעוניינת בתרופה מרה ולא רק בהזרקת רעל, אז אני אצטרף", אמר בראיון שהעניק בשולי פורום אמברוסטי שנערך באיטליה. לדבריו, המפלגות מסתירות את ההתנגדות האמיתית שלהן לחבילת הרפורמות.

 

"מספיק להקשיב למפלגות. כולן מתנגדות לתכנית, הן הצביעו בעדה כי סחטו אותן. הטיעון הוא שזו תכנית נוראית שלא תעבוד, אך אם לא ננסה ליישם אותה, יזרקו אותנו מגוש היורו. מה? האם לזה הידרדרה אירופה? זה שיא חוסר הרציונאליות", סיכם.

 

ורופקיס. "מספיק להקשיב למפלגות. כולן מתנגדות לתכנית, הן הצביעו בעדה כי סחטו אותן" ורופקיס. "מספיק להקשיב למפלגות. כולן מתנגדות לתכנית, הן הצביעו בעדה כי סחטו אותן"

 

בחודשיים שעברו מאז עזב את משרד האוצר פועל ורופקיס דרך התקשורת ובאמצעות הופעות ציבוריות כדי להצדיק את ההתנצחויות השנויות במחלוקת שלו עם שרי האוצר של האיחוד האירופי, בראשם וולפגנג שוויבלה מגרמניה.

 

בתוך כך, על פי הסקרים האחרונים שפורסמו ביוון, מפלגת סיריזה, אליה משתייך ורופקיס עלולה להפסיד את השלטון. לפי סקר שערכה חברת מטרון, מפלגת הימין – מרכז הדמוקרטיה החדשה מובילה עם 24% מהקולות, בעוד שסיריזה בראשותו של אלכסיס ציפרס זוכה ל-23.4% מהקולות. הבחירות יתקיימו ב-20 בספטמבר, ואם הסקרים נכונים יוטל על הדמוקרטיה החדשה להרכיב קואליציה, שתהיה יציבה יותר ותפחית משמעותית את הסיכונים לעזיבה עתידית של יוון את גוש היורו.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x