שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

אובמה ייפגש עם מלך סעודיה כדי לחזק קשרים

המלך הסעודי סלמאן מגיע לביקור ראשון בוושינגטון מאז הוכתר בינואר. מטרת הביקור - הפגת החששות בסעודיה מהסכם הגרעין עם איראן

שירות כלכליסט 18:5404.09.15

מלך סעודיה סלמאן ייפגש עם נשיא ארה"ב ברק אובמה בוושינגטון היום בניסיון לחזק את התמיכה במאמציו נגד איראן ואילו ממשל אובמה מקווה שהביקור יחזק את הקשרים בין שתי המדינות לאחר תקופה של מתיחות.

 

זהו ביקורו הראשון של סלמאן בארה"ב מאז הוכתר כמלך בינואר והוא מגיע לאחר שארה"ב הסכימה לחתום על הסכם גרעיני עם איראן ביולי, מה שהוליד חששות במפרץ שביטול הסנקציות יאפשר לה לנקוט מדיניות מערערת במזרח התיכון.

 

נשיא ארה"ב ברק אובמה נשיא ארה"ב ברק אובמה צילום: טוויטר

 

יחסי ארה"ב-סעודיה נקלעו למתיחות בשל מה שריאד סבורה שהוא נסיגתה של ארה"ב מהאזור, היעדר פעילות ישירה של ארה"ב נגד אסד בסוריה ונטייה לטובת איראן מאז האביב הערבי.

 

"שתי המדינות הן שותפות אסטרטגיות למרות ההבדלים. שתיהן זקוקות זו לזו", אומר אנתוני קורדסמן, אנליסט למזה"ת במרכז ללימודים אסטרטגיים ובין-לאומיים בוושינגטון. אולם הוא אומר שממשלת אובמה "צריכה להרגיע את בנות הברית שלה ולחזק את מחויבותה לשותפות זו". בעיקר לאור החששות בסעודיה לגבי ההסכם עם איראן.

 

ניצחון לאובמה

 

סלמאן נעדר מהפסגה של מדינות המפרץ בקמפ דייוויד במאי, מהלך שפורש על ידי רבים כהפגנת "כתף קרה" לאסטרטגיה האיראנית של אובמה. אולם שתי ממשלות אלו דחו פרשנות זו.

 

אובמה סימן לעצמו ניצחון דיפלומטי השבוע כאשר די חברי סנאט דמוקרטים נתנו לו את תמיכתם לשם שמירה על וטו מכל חבר קונגרס המצביע נגד העסקה עם איראן. מבקריו של אובמה אומרים כי ההסכם יחזק את איראן כלכלית ויתרום להתחזקות קבוצות מיליטנטיות באזור.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x