$
כלכלה ומדיניות

אוסטריה: עשרות מהגרים מתים נמצאו במשאית

בעיה כלל-אירופית: משטרת אוסטריה מסרה כי עשרות מהגרים, ככל הנראה 50, נמצאו מתים בתוך משאית חונה אחרי שהגיעו מאזור הגבול עם הונגריה

שירות כלכליסט 15:3927.08.15

משטרת אוסטריה הודיעה היום (ה') כי עשרות מהגרים נמצאו מתים בתוך משאית חונה שהגיעה מאזור הגבול עם הונגריה. על פי ההערכות, מספר המהגרים שנמצאו מתים עומד על כ-50, והעיתון "קרון" דיווח כי בבדיקה ראשונה עלה שהם מתו מחנק.

 

דובר משרד הפנים אישר כי משאית נמצאה בכביש ראשי בסמוך לעיר פארנדורף. "למרבה הצער, יש שם הרבה אנשים מתים", הוא אמר, אך לא ידע מה מספרם המדויק של המתים שאותם תיאר כפליטים.

 

קצין המשטרה הנס פיטר דוסקוזיל מסר שהמשאית נשאה לוחית רישוי הונגרית, והוסיף שהקורבנות מתים זמן מה, וכמה מהגופות החלו להרקיב. לדבריו, המשאית ננטשה כנראה אתמול ודלתה האחורית הושארה פתוחה, ככל הנראה לחשוף את הגופות בידי המשטרה. הרשויות באוסטריה ובהונגריה מנהלות מצוד אחר הנהג הנמלט.

 

משאית באוסטריה שבה נמצאו מתים 50 מהגרים משאית באוסטריה שבה נמצאו מתים 50 מהגרים צילום: איי אף פי

 

עשרות אלפי מהגרים מהמזרח התיכון ומאפריקה מנסים לברוח מאזורי סכסוך במדינותיהם ולהגיע לאירופה, בייחוד למדינות העשירות ביבשת.

 

העלייה החדה במבקשי מקלט הנכסים מסוריה למדינות אירופה הביאה לשיא בכניסת מהגרים ביום אחד להונגריה. שלשום נכנסו למדינה 2,093 מהגרים. מתחילת 2015 הגיעו כ-140 אלף מהגרים למדינה, יותר מפי שלושה מבכל השנה הקודמת. לאחר הגעתם להונגריה המהגרים נשלחים למרכזי קליטה ברחבי המדינה. רובם מוכרזים כמבקשי מקלט, אך חלקם עוזבים עוד לפני הכרתם ככאלה למדינות עשירות יותר כמו גרמניה והולנד.

 

ימים אחדים אחרי שאלפי פליטים הסתערו על גבול מקדוניה, ובעוד סרביה כורעת בעצמה תחת נטל המהגרים, הייתה זו אתמול משטרת הונגריה שנאלצה להשתמש בגז מדמיע כדי לפזר המון זועם של מבקשי מקלט, במרכז קליטה באזור הגבול עם סרביה. המהומה פרצה אחרי שכ-200 מהגרים במרכז הקליטה סירבו למסור טביעות אצבע.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x