$
כלכלה ומדיניות

בריטניה ביטלה אזהרת המסע הגורפת לאיראן

שר החוץ הבריטי: "הסיכון השתנה, בעיקר בשל הפחתת העוינות תחת ממשלת הנשיא רוחאני"; עם זאת המדינה מזהירה את אזרחיה שלא להתקרב לגבולות עם עיראק, אפגניסטן ופקיסטן

שירות כלכליסט 18:2325.07.15
בריטניה עדכנה היום (שבת) את אזהרת המסע לאיראן וכעת היא ממליצה רק להימנע מנסיעה לאזורים הסמוכים לגבולות עם עיראק, פקיסטן ואפגניסטן. משרד החוץ בלונדון ביטל את האזהרה הגורפת לנוסעים לאיראן.

 

שר החוץ הבריטי פיליפ האמונד אמר כי "אנחנו בוחנים את המלצות המסע על בסיס קבוע ומתעדכנים במידע החדש ביותר. המדיניות שלנו היא להמליץ לא לנסוע לאזורים שבהם הסיכון רב באופן ניכר. אנחנו סבורים שזה המצב באזורים מסוימים באיראן, בייחוד לאורך הגבולות עם עיראק, אפגניסטן ופקיסטן. עם זאת אנו סבורים כי באזורים אחרים באיראן, הסיכון לאזרחים בריטים השתנה, בעיקר בשל הפחתת העוינות תחת ממשלת הנשיא רוחאני".

 

חסן רוחאני חסן רוחאני צילום: בלומברג

 

משרד החוץ הבריטי מציין כי השגרירות בטהרן עדיין סגורה ולכן השירותים הקונסולריים מוגבלים. "אזרחים בריטים צריכים לשקול בזהירות את הסכנות בנסיעה לאיראן. אם נוסעים יזדקקו לסיוע קונסולרי דחוף, הם יצטרכו לפנות לשגרירות שבדיה או לכל שגרירות של מדינה חברה באיחוד האירופי בטהרן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x