$
כלכלה ומדיניות

שביתת מונית בצרפת - בגלל אובר

השביתה גרמה לשיבושי תנועה כבדים. נהגי המוניות מוחים בין היתר כי הם, בניגוד לנהגי אובר, משלמים מאות אלפי יורו לזכות ברישיון. קרוב ל-100 נהגי אובר הותקפו

שירות כלכליסט 15:4425.06.15

נהגי המוניות בצרפת הכריזו על שביתה המונית היום (ה'), וגרמו לשיבושי תנועה כבדים בעריה המרכזיות של צרפת. זאת לאחר שבועות של מתח גואה, שלעיתים אף מגיע לאלימות, על רקע שירות המוניות אובר. אנשים נצפו גוררים את מזוודותיהם אל עבר שדה התעופה בהיעדר מוניות זמינות.   

חרף איסורים חוזרים ונשנים על שירות ההסעות הזול של אובר, ממשיכים נהגי החברה להציע את שירותיהם בכבישי צרפת והחברה האמריקאית מגייסת עוד עובדים באופן פעיל.

 

שירותי ההסעה היקרים של אובר (כמו לימוזינות) עדיין חוקיים, אולם הם מקור תסכול לנהגי המוניות המשלמים מאות אלפי יורו כדי לזכות ברישיון למונית והנאלצים להתמודד עם תלונות מצד לקוחות שהם לא מוכנים לאמץ שינויים כמו שימוש במכשירי ניווט לווייני ותשלום בכרטיסי אשראי.

 

שביתת מוניות בפריז. פקק ליד נמל התעופה שביתת מוניות בפריז. פקק ליד נמל התעופה צילום: רויטרס

 

האלימות גואה

 

הנהגים מתלוננים שאובר גונבת להם לקוחות ובשבועות האחרונים, כמעט 100 נהגי אובר הותקפו, לעיתים בעודם מסיעים נוסעים. באחד מהמקרים, נוסע במונית הושאר עם עצם שבורה בפנים ופנס בעין לאחר ששיבח את אובר.

 

ממשלת צרפה אמרה שכ-500 תביעות הוגשו ברחבי צרפת כנגד UberPop. הם מביעים שוב את חששם לביטחונם של הנוסעים ואומרים כי הם לא מוגנים במקרה של תאונה שנגרמת על-די נהג של UberPop.

 

ראש האסיפה הלאומית של צרפת, קלוד בארטולון, אומר "הכלכלה אינה חוק הג'ונגל".

 

השובתים פלשו בהמוניהם לכביש העוקף של העיר וברחו בעוד כוחות המשטרה מנסים ללכוד אותם. על פי הדיווחים, הנהגים תקפו צלם עיתונות. כל מדווחת סוכנות AP. תמונות מהמחאות שפורסמו מראות רכב של אובר מוטל על צידו וצמיגים חתוכים של מכוניות אחרות של החברה.

המשטרה עורכת ביקורות בכניסה לשדות התעופה כדי למנוע אלימות שם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x