שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

"כל חברה מסחרית נורווגית שתרצה לפעול בחו"ל לרבות בישראל, תקבל עידוד מלא"

שר האנרגיה של נורווגיה, תורד ליין, הגיב על החלטתה של חברת אורנג' העולמית לנתק את קשריה עם חברת פרטנר הישראלית. לדבריו, "אם חברת הגז הנורווגית סטטאויל (שבה מחזיקה הממשלה הנורווגית 67%) תרצה לפעול בישראל וזו תהיה החלטתה המסחרית - נתמוך בכך"

נעמה סיקולר, אוסלו 22:5304.06.15

שר האנרגיה של נורווגיה, תורד ליין (Tord lien), הגיב הערב (ה') על החלטתה של חברת אורנג' לנתק את קשריה עם פרטנר הישראלית: "מדובר בהחלטות שנעשות על ידי חברות מסחריות. אני לא רוצה להתייחס ליחסי החוץ של נורווגיה, אבל אני כן יכול לומר שכל חברה מסחרית נורווגית שתרצה לפעול בחו"ל לרבות בישראל - תקבל עידוד מלא של הממשלה". את הדברים אמר השר בכנס של לשכת המסחר ישראל נורווגיה באוסלו.

 

לדבריו, "אנחנו תומכים גדולים במסחר של חברות מקומיות עם חו"ל כל עוד מדובר בהחלטות שמתקבלות לפי שיקולים מסחריים. לכן גם אם חברת הגז הנורווגית סטטאויל (שבה מחזיקה הממשלה הנורווגית 67%) תרצה לפעול בישראל וזו תהיה החלטתה המסחרית - נתמוך בכך".

 

שר האנרגיה הנורווגי, תורד ליין שר האנרגיה הנורווגי, תורד ליין

 

השר נשאל האם הוא בדבריו הוא מתכוון גם לקשרי מסחר עם חברות ישראליות שפועלות מאחורי הקו הירוק והשיב, כי "אזורי סכסוך או אזורים שנויים במחלוקת הם אכן בעייתיים. אבל יש גם הרבה אזורים שאין בהם סכסוך או מחלוקת כולל בישראל לרבות המים הכלכליים, ושם תתקבל תמיכה רחבה של הממשלה".

 

שוקל ביקור בישראל

 

כשנשאל השר מה לגבי פעילות של חברות אנרגיה נורווגיות באיראן אם וכאשר יוסרו הסנקציות? הוא השיב, כי "לא נכון להגיב מצדי על הנושא הזה לפני שיהיה הסכם, זו תהיה ספקולציה. אני בודק את האפשרות להגיע לביקור בישראל, אני לא אתן עצות לממשלה החדשה אני כן יכול לומר עד כמה שזה משעמם שאנחנו מאמינים בוודאות גדולה מאוד בשווקים".

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x