$
כלכלה ומדיניות

ארה"ב: פרס של 3 מיליון דולר למי שימסור מידע על ההאקר יבגני בוגאצ'ב

זהו הפרס הגבוה ביותר שהציעו הרשויות האמריקאיות במסגרת חקירת פשעי סייבר; בשנה שעברה הואשם ההאקר הרוסי כי ניהל רשת להונאות באינטרנט והלבנת הון - וגנב למעלה מ-100 מיליון דולר

שירות כלכליסט 14:3425.02.15

ממשלת ארה"ב מציעה פרס של 3 מיליון דולר לכל מי שיעביר לרשויות מידע על מקום הימצאותו של ההאקר הרוסי, יבגני בוגאצ'וב. זהו הפרס הגבוה ביותר אי פעם שהוצע על-ידי הרשויות האמריקאיות במסגרת חקירת פשעי סייבר.

 

בשנה שעברה הואשם בוגאצ'ב בארה"ב בניהול מבצע פלילי שבו לכאורה גנב למעלה מ-100 מיליון דולר.

 

לאחרונה נראה בוגאצ'וב ברוסיה והרשויות מאמינות שעדיין הוא מסתובב חופשי במדינה; ואולם מעצרו צפוי להיות מבצע מורכב משום שאין לארה"ב הסכמי הסגרה עם רוסיה.

 

(אילוסטרציה) (אילוסטרציה)

בוגאצ'וב, הידוע בכינויים "lucky12345" ו-"Slavic", מואשם בניהול רשת הסייבר ששמה GameOver Zeus, שהחדירה במרמה תוכנות זדוניות ליותר ממיליון מחשבים. התוכנות הזדוניות אספו מידע פיננסי מתוך המחשבים שבו השתמש בוגאצ'וב.

 

בשנה שעברה הואשם בוגאצ'וב בכמה סעיפים, בהם קשירת קשר, הונאות רשת, בנקים ומחשבים, והלבנת הון. מאז הודיע ה-FBI כי פירק את רשת הפשע שלו.

 

ראש מחלקת פשיעת סייבר ב-FBI ג'וזף דמרסט אמר לרויטרס כי סוכנות ביטחון הפנים של רוסיה הביעה עניין בשיתוף פעולה עם ארה"ב בתחום פשיעת הסייבר. אולם לא ציינה ספציפית את המקרה של בוגאצ'וב. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x