כלכלה ומדיניות

שר האוצר הגרמני: "נראה לי שבאתונה לא יודעים מה הם רוצים"

פגישה נוספת של שרי האוצר באיחוד האירופי הסתיימה ללא הכרעה. וולפגנג שויבלה: "אם דבר לא יקרה עד ה-28 בפברואר, תוכנית החילוץ ליוון תסתיים"

שירות כלכליסט 16:2917.02.15

פגישת שרי האוצר של האיחוד האירופי הסתיימה היום (ג'), ועדיין לא הושגה הכרעה בנוגע לחוב היווני. "למרבה הצער לא הושגה שום התקדמות", אמר שר האוצר של גרמניה וולפגנג שויבלה שערך בסיום הפגישה מסיבת עיתונאים. "אנחנו לא במצב מתקדם יותר מכפי שהיינו, וכפי שידוע המצב ביוון אינו הולך ומשתפר", אמר. עוד הוא הוסיף כי יוון צריכה להחליט "האם היא רוצה את התכנית או לא".

 

שויבלה המשיך והדגיש כי איש אינו כופה "דבר על אף אחד", ואם יוון אינה מעוניינת לדבוק בתכנית החילוץ, היא לא חייבת. "לפעמים נראה לי שבאתונה הם לא יודעים מה הם רוצים וכיצד הדברים יסתדרו", אמר עוד. "מה הם רוצים? מה התכנית שלהם? אני לא יודע ולכן אני נשאר רגוע, אך זכרו היום ה-17 בפברואר, התכנית מחייבת שאם דבר לא יקרה עד ה-28 בפברואר, התכנית תסתיים ודבר לא יכול לקרות בלי הסכם".

 

לדבריו, אם תכנית החילוץ תסתיים בצורה לא מסודרת יתפתח מצב בעייתי, אך טען כי אינו מתכוון לצאת בספקולציות לגבי מה שעלול לקרות. הוא ציין עוד כי הארכה או שינוי של ההסכם הנוכחי תחייב הצבעות במדינות החברות, כולל בגרמניה, אך טען כי שרי אוצר של מדינות אחרות ציינו כי הפנסיות ושכר המינימום אצלם נמוך מאשר אצל יוון, כך שיתקשו להסביר לציבור הבוחרים שלהם ויתורים בנושאים האלה.

 

אתמול, הסתיימו השיחות של יוון עם נושיה מוקדם מהצפוי. טיוטת ההסכם שהוצגה ליוון על ידי שרי האוצר של גוש היורו הוגדרה על ידי גורם ממשלתי יווני כ"אבסורדית".

 

הפגנות ביוון על רקע פגישות שרי האוצר הפגנות ביוון על רקע פגישות שרי האוצר צילום: איי אף פי
בטל שלח
    לכל התגובות
    x