$
כלכלה ומדיניות

שר האוצר היווני על המו"מ לגיבוש תוכנית לתשלומי החובות: "לא מתכוון לבקש טובות"

עם זאת, אמר יאניס ורופקיס כי אינו רואה סיבה שקרן המטבע לא תסכים להארכה לתשלום לפחות עד סוף השנה. הוא סיפר כי הוועדה הבריטית הפיננסית הופתעה ש"ממשלת שמאל קיצוני הצליחה למצוא תוכנית ברמה שהולמת עו"ד המתמחה בפשיטות רגל"

שירות כלכליסט 14:0004.02.15
יוון החלה במשא ומתן עם קרן המטבע הבינלאומית סביב תוכנית שתסייע למדינה לנהל בצורה טובה יותר את תשלומי החובות שלה, כך טען שר האוצר החדש יאניס ורופקיס בראיון שהתפרסם היום (ד') בעיתון האיטלקי לה רפובליקה. "איני רואה סיבה מדוע קרן המטבע לא תסכים להארכה כפי שהיא תמיד עושה במקרים מסוג זה, לפחות עד סוף השנה", אמר בריאיון.

ורופקיס הדגיש כי במסע הפגישות שלו השבוע עם שרי אוצר של מדינות האיחוד האירופי, כולל פגישתו הבוקר עם נשיא הבנק האירופי המרכזי מריו דראגי, הוא אינו מתכוון לבקש טובות, אלא להגיע לתוכנית מוסכמת עבור תשלומי החובות היווניים. "אני אופטימי שניתן יהיה לפתור את הבעיה", הוסיף. "בתחילת השבוע קיבלתי משוב חיובי מהוועדה הפיננסית הבריטית והם הבינו היטב עם אילו בעיות אנחנו מתמודדים. הם הופתעו שממשלת שמאל קיצוני הצליחה למצוא תוכנית ברמה שהולמת עורך דין המתמחה בפשיטות רגל".

 

 

שר האוצר יאניס ורופקיס. לא מתכוון לבקש טובות שר האוצר יאניס ורופקיס. לא מתכוון לבקש טובות

 

עוד הוסיף ורופקיס כי החוב לבנק האירופי המרכזי ישולם במלואו, בהתאם לתנאים הנוכחיים. אולם הוא ציין כי לגבי הכספים שהמדינה חייבת לקרן המטבע ולמדינות פרטניות, יוון מתכוונת להציע הנפקת אג"ח חדשות, וההסכם יכלול סעיף לפיו "נתחיל לשלם את הסכום המלא כשיוון תשיג צמיחה כלכלית יציבה".

 

בסיום פגישתו היום עם דראגי עדכן ורופקיס את העיתונאים כי להערכתו הדיונים עם הבנק המרכזי יסתכמו במהירות. "הבנק האירופי המרכזי יעשה כל מה שצריך כדי לתמוך במדינות החברות בגוש היורו", אמר. "אין לי ספק שנוכל לסכם את הדיונים עם השותפים האירופיים שלנו, וכן עם קרן המטבע והבנק האירופי, בתקופת זמן קצרה שתאפשר לנו להתניע מחדש את הכלכלה היוונית".

 

מחר מתוכנן ורופקיס להיפגש עם שר האוצר הגרמני, וולפגנג שוויבלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x