$
כלכלה ומדיניות

סין מאשימה את יו"ר ברייט פוד לשעבר במעילה של 31 מיליון דולר

ההאשמות נגד וואנג זונגאנג מתייחסות לתקופה שבין 2006 ל-2013 במהלכה עבד בחברות ממשלתיות שנחאי פרנדשיפ וליאהאו סופרמקרט הולדינגז

שירות כלכליסט 10:1314.12.14

בית משפט במזרח סין האשים את היו"ר לשעבר של תאגיד ברייט פוד (Bright Food) הממשלתית במעילה של כ-31 מיליון דולר ובקבלת שוחד. כך על פי סוכנות המדיה הממשלתית של סין.

ההאשמות נגד וואנג זונגאנג מתייחסות לתקופה שבה עבד בחברות ממשלתיות שנחאי פרנדשיפ (Shanghai Friendship ) וליאהאו סופרמקרט הולדינגז (Lianhua Supermarket Holdings ).

 

מוצרי ברייט פוד בסופרמרקט בבייג'ינג מוצרי ברייט פוד בסופרמרקט בבייג'ינג צילום: בלומברג

 

וואנג שימש כמנכ"ל שנחאי פרנדשיפ ולאחר מכן כמנכ"ל ליאהאו סופרמקרט הולדינגז בטרם מונה ליו"ר ברייט פוד ב-2006, שם עבד עד 2013 אז התפטר מסיבות בריאותיות. בנוסף הואשם וואנג בקבלת תשלומי שוחד בסכום כולל של 2.69 מיליון יואן.

 

ב-2003 רכשו הוריו של וואנג שתי וילות בשנחאי תמורת 2.1 מיליון יואן – מחיר הפחות ממחיר השוק אז ב-2.7 מיליון יואן. הבתים נקנו מחברה בת של החברה שעבורה עשה וואנג טובה ב-2000. הדו"ח לא הוסיף פרטים על העניין.

 

פסק דין צפוי להינתן בשלב מאוחר יותר.

 

בעת שהיה יו"ר ברייט פוד, סייע וואנג לחבורת המזון הגלובליות המובילות מסין ברכישות מספר, כולל עסקה עבור וויטאביקס ( Wheetabix) שהתבססה על שווי של 1.94 מיליון דולר ליצרנית דגני הבוקר הבריטית.

 

בנוסף, תחת הנהגתו רכשה ברייט פוד נתחים ממאנסין פודס (Manassen Foods ) האוסטרלית ומסינלייט מילק (Synlait Milk ) הניו זילנדית.

 

לא ניתן היה להשיג את וואנג לקבלת תגובה.

 

משפטו של וואנג הוא אחד מרשימה שלמה של תביעות במסגרת מאמציה של ממשלת סין למגר את תופעת השחיתות הפושה במדינה, שבה מעורבים בכירי ממשל ומנהלים בכירים מחברות ממשלתיות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x