$
כלכלה ומדיניות

רוביני: "אם כל הבועות תתפוצץ ב-2016"

לדברי הכלכלן בראיון ליאהו: "סביר כי בתוך שנתיים האינפלציה בנכסים תוביל לבועת נכסים ואשראי וסופה של כל בועה להתפוצץ ולהתרסק". ובאילו שווקים הוא ממליץ להשקיע?

שירות כלכליסט 09:1906.12.14

בפברואר 2013 ניבא פרופסור נוריאל רוביני מאוניברסיטת ניו יורק ששוקי ארה"ב ימצאו עצמם ב"אם כל בועות הנכסים". רוביני אומר כעת בראיון ליאהו, שעם כל העלייה החדה במניות השנה ועם הגאות בהנפקות אג"ח בעלות תשואות גבוהות, השווקים כעת נמצאים בנקודת האמצע של הבועה.

 

 

רוביני מזהיר כי בשנה הבאה, השווקים עדיין יירשמו עליות נוספות, אולם בועת נכסים זו - שתהיה גדולה מזו שהייתה ב-2008 טרם המשבר הכלכלי הגלובלי - תתפוצץ כבר ב-2016.

 

נוריאל רוביני. חוזה שחורות נוריאל רוביני. חוזה שחורות צילום: בלומברג

 

על פי רוביני, "התסיסה הזו שאנו רואים בשווקים הפיננסיים תמשיך כנראה בתחומים החל מאקוויטי וכלה באשראי לרכישת בתים, אולם סביר כי בתוך שנתיים האינפלציה בנכסים תוביל לבועת נכסים ואשראי וסופה של כל בועה להתפוצץ ולהתרסק. שווקים רבים - בין אם מדובר באג"ח או אשראי ממשלתיים, נדל"ן או כמה שוקי אקוויטי - כבר גדולים יתר על המידה והם יגדלו עוד יותר, בעוד הכלכלה מצדיקה אקזיט איטי, מה שיזרים את כל אותה הנזילות לתוך עוד אינפלציית נכסים. מה שאומר שבתוך שנתיים, כנראה ב-2016 - נראה את הקריסה".

 

לאור כך ממליץ רוביני למשקיעים להיות בתשואת חסר על אקוויטי אמריקאי בשנה הבאה בעת הערכות שווי של ניירות ערך, בייחוד בניירות ביוטכנולוגיה, טכנולוגיה ורשתות חברתיות. הוא מוסיף כי תחום אטרקטיבי יהיה השווקים המתעוררים שהם יבואני נפט כבדים הנהנים ממחירי הנפט הנמוכים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x