$
כלכלה ומדיניות

סקר: שרי אריסון שישית בדירוג הנשים העשירות בעולם

את המקום הראשון ברשימה תופסת כריסטי וולטון, היורשת של ענקית הקמעונאות וולמארט עם הון של 37.9 מיליארד דולר, כך על פי סקר של חברת Wealth-X למידע עסקי עתיר הון. וכמה שווה יו"ר אריסון השקעות?

שירות כלכליסט 14:5930.10.14

שרי אריסון היא האישה השישית העשירה בעולם. אריסון, היושבת בראש "אריסון השקעות" המחזיקה בין השאר בבנק הפועלים ובעמותות רווחה למיניהן, שווה כיום 4.2 מיליארד דולר. כך על פי סקר עדכני של חברת Wealth-X למידע עסקי עתיר הון. הסקר הקיף את כל 7 היבשות החל מאמריקה הצפונית, ואסיה ועד אפריקה ואזור האוקיינוס השקט.

 

ההון המצרפי של הנשים ברשימה הוא 114.6 מיליארד דולר.

 

למקום הראשון ברשימה הגיעה כריסטי וולטון, הרגילה לעמוד בראש דירוגי הנשים העשירות בתבל. וולטון, היורשת של ענקית הקמעונות וולמארט, כבר דורגה 7 פעמים כאישה העשירה בתבל וכיום עומד הונה על 37.9 מיליארד דולר.

 

כריסטי וולטון כריסטי וולטון

 

2. ליליאן בטנקור – היורשת של ענקית התמרוקים לוריאל, עומדת בראש חברה השווה 31.3 מיליארד דולר. בטנקור מוכרת בחוג החברתי של בעלי ההון בצרפת והיא האישה העשירה באירופה.

 

ליליאן בטנקור ליליאן בטנקור צילום: אי פי איי

 

3. ג'ינה ריינהרט – כיום עומדת ריינהארט בראש חברת הנקוק פרוספקטינג (Hancock Prospecting). היא עזבה את לימודיה באוניברסיטה כדי לעזור לאביה לנהל את החברה וכיום שוויה מוערך ב-14.8 מיליארד דולר.

 

ג'ינה ריינהרט ג'ינה ריינהרט צילום: בלומרג

 

4. ונסה פאולו סלים האג', מריה סומאיה סלים דה רומרו וג'ואנה מוניק סלים עיוב – אביהן של שלוש נשים אלו הוא איש עסקים וטייקון המככב דרך קבע בפסגת דירוגי העשירים. לסלים 6 ילדים אולם שלוש בנות אלו יירשו כל אחת 6.3 מיליארד דולר מה שמציב אותם במקום הרביעי ברשימה.

 

ונסה פאולה סלים ונסה פאולה סלים צילום: Quien.com

 

מריה סומאיה סלים דה רומרו עם אביה מריה סומאיה סלים דה רומרו עם אביה צילום: Quien.com

 

ג'ואנה מוניק סלים עיוב עם אביה ג'ואנה מוניק סלים עיוב עם אביה צילום: Quien.com

 

5 יאנג היואן – היא מחזיקה במניות הרוב של אחת מהחברות הגדולות בסין - קאנטרי גארדן הולדינגס (Country Garden Holdings). לפני שהפכה החברה לציבורית העביר בעל החברה – אביה – 70% ממניות החברה לידיה וכיום, בגיל 33, הונה מוערך ב-6.3 מיליארד דולר והיא האישה הצעירה ברשימה זו.

 

יאנג היואן יאנג היואן צילום: Facebook.com

 

6. שרי אריסון – בתו של איל העסקים שהלך לעולמו טד אריסון, נולדה בארה"ב אולם עלתה לישראל כדי לעשות את שירותה הצבאי. היא ירשה 35% מהאימפריה של אביה.

 

שרי אריסון שרי אריסון צילום: שאול גולן

 

7. פולורנשו אלאקייה – האחרונה ברשימה היא כוהנת עסקים מאפריקה שידה במגוון תחומים החל מאופנה ונפט וכלה בתעשיית ההדפסה. שווי האימפריה שלה מוערך ב-1.2 מיליארד דולר.

 

פולורנשו אלאקייה פולורנשו אלאקייה צילום: Facebook.com

בטל שלח
    לכל התגובות
    x