$
כלכלה ומדיניות

סקר עולמי: סין מדורגת בין 3 המדינות הנחשקות ביותר עבור מהגרי עבודה

סקר חדש מצא כי סין היא היעד השלישי המועדף על מהגרי העבודה - אחרי שוויץ וסינגפור, בשל עלויות מחיה נמוכות וצמיחה בשכר. מנגד, סקר אחר מצא כי 47% מהסינים מתכננים לעזוב את המדינה

שירות כלכליסט 15:1825.10.14

סינים רבים היו שמחים להחליף את הזיהום החמור של בייג'ינג בחופים ופארקים ירוקים, אך בכל זאת מתברר כי לא מעט מהגרי עבודה דווקא רוצים לנסוע בכיוון ההפוך.  

סקר חדש שערכו ב-HSBC מצא כי סין היא היעד השלישי המועדף על מהגרי העבודה, אחרי שוויץ וסינגפור. עלויות מחיה נמוכות וצמיחה בשכר הם הגורמים העיקריים שהפכו את סין ליעד פופולרי. "סין היא מקום הטוב ביותר למהגרי עבודה שרוצים שהכסף שלהם ימשיך הלאה", נכתב בסקר. "76% ממהגרי העבודה במדינה חווים צמיחה בכוח הרכישה שלהם".

 

בייג'ינג בייג'ינג צילום: בלומברג

 

מרבית מהגרי העבודה עוברים לסין בשל אפשרויות תעסוקה גדולות יותר וחבילות השכר המוגדולת. מנגד, סקר של ברקליס שפורסם בחודש שעבר מצא כי 47% מהסינים מתכננים לעזוב את המדינה בתוך חמש שנים. מבול הבקשות לוויזה מצד סינים לארה"ב ולקנדה הפתיע את הרשויות, ובקנדה אף נאלצו לסגור את תכנית הענקת ויזה בתמורה להשקעה, בשל הביקוש הרב, בעוד שבארה"ב הודיעו באוגוסט כי אזלה המכסה של ויזות מסוג זה.

 

שוויץ היא כאמור המדינה המועדפת על מהגרים המחפשים עבודה, זאת הודות להכנסה גבוהה וכן לאיכויות של המדינה עצמה, ובראשן החינוך. סינגפור דורגה שנייה בשל האווירה הרב-תרבותית בה, זאת על אף יוקר המחיה שהוא גבוה יחסית.

 

הסקר נערך בשיתוף עם חברת המחקר YouGov, והשתתפו בו 9,300 מהגרי עבודה מיותר ממאה מדינות.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x