שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חברה וסביבה

סטארבקס לעובדים: מותר להציג קעקועים ולהשאיר חולצה מחוץ למכנסיים

רשת בתי הקפה מגיבה לביקורת העובדים ברשת ומקלה את קוד הלבוש: מותר לענוד נזם "קטן" ואפילו ללבוש ג'ינס שחורים. בנוסף - השכר יעלה

שירות כלכליסט 14:5017.10.14
סטארבקס מקלה את קוד הלבוש הקפדני שלה ומתכוונת להעלות את השכר של העובדים בסניפים בארה"ב.

 

קוד הלבוש הנוכחי, שאוסר הצגת קעקועים, עורר זעם רב בקרב העובדים ובספטמבר הבטיחה ענקית הקפה כי תבחן מחדש את הדרישות. בהתאם, החל מיום שני הקרוב מנהלי המשמרות והבריסטות יורשו להשאיר את החולצה מחוץ למכנסיים ולא ייאלצו לכסות את הקעקועים שלהם.

 

עובדים בסטארבקס. עדיין אסור יותר משני עגילים בכל אוזן עובדים בסטארבקס. עדיין אסור יותר משני עגילים בכל אוזן צילום: Bruno Belcastro, flickr

 

בנוסף, העובדים יורשו לענוד נזם "קטן" באף, אם כי בחברה לא הגדירו מה הפירוש של קטן. עם זאת, בחברה שמרו על המדיניות לפיה אסור לענוד יותר משני עגילים בכל אוזן או פירסינג גדולים. העובדים מורשים גם ללבוש צעיפים ועניבות בכל הצבעים ואפילו ג'ינס שחורים. מנגד, ברשת החליטו לאסור על העובדים לענוד שעונים וצמידים, לטענתה בשל תקנות בטיחות מזון.

 

מאפה בחינם!

 

עוד הודיעה החברה כי החל מה-1 בינואר, יעודכן כלפי מעלה השכר של הבריסטות, וכן העובדים יהיו זכאים למאפה אחד בחינם בכל משמרת בנוסף לשתייה.

 

"רצינו לבנות חברה שבה מטפחים ביטוי עצמי, העצמה והכללה", כתב סמנכ"ל התפעול טרוי אלסטיד במכתב שנשלח אתמול ל-135 אלף העובדים בארה"ב, שבו עדכן אותם על השינויים הצפויים.

 

השינוי במדיניות של סטארבקס הגיע לאחר שמספר עובדים פתחו עמודי פייסבוק ובלוגים שבהם מחו על קוד הלבוש הנוקשה בחברה שידועה דווקא בגישה הליברלית שלה לנושאים כמו נישואים חד מיניים ואיסור על נשק.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x