$
כלכלה ומדיניות

הניו יורק טיימס הודיע על גל פיטורים נוסף

בצעד הממחיש את מאבק ההישרדות של עולם העיתונות כיום הודיע העורך הראשי של העיתון לעובדיו כי הצמצומים נועדו לשמור על הרווחיות של העיתון בעידן הדיגיטלי; קרוב ל-100 משרות יקוצצו במערכת העיתון ובבמחלקת העריכה והעסקים

שירות כלכליסט 11:3202.10.14

בצעד המשקף את מאבק ההישרדות של תעשיית העיתונות כיום הודיע ה"ניו יורק טיימס" כי הוא מתכוון לערוך עוד סבב פיטורים רחב היקף, כך הודיעו מנהלי החברה אתמול. על כך מדווח ההאפינגטון פוסט. בעקבות ההודעה, מניית ניו יורק טיימס זינקה אמש בוול סטריט ב-9.6%.

 

בעיתון מוטרדים מכך שהניסיונות למצוא מקורות הכנסה נוספים לא משיגים את התוצאות המיוחלות.

 

מהטיימס נמסר כי קרוב ל-100 משרות במערכת העיתון יצומצמו. פיטורים צפויים גם במחלקות העריכה והעסקים של העיתון. בעיתון יציעו פיצויי פרישה מוקדמת לעובדים שיחליטו לעזוב מרצונם, אך אם הדבר לא יעשה בהתנדבות הם ייאלצו לפטר את העובדים בעצמם.

 

בניין הניו יורק טיימס. כ-100 כתבים, עורכים ועובדים במערכת העסקים יפוטרו בניין הניו יורק טיימס. כ-100 כתבים, עורכים ועובדים במערכת העסקים יפוטרו צילום: בלומברג

 

בעיתון לא הופתעו מהבשורה והציפייה למהלך נמשכת כבר מספר שבועות.

 

על פי דוחות ה"ניו יורק טיימס" עצמו, המהלך יצמצם את דסק החדשות של המערכת בכ-7.5% ממצבת העובדים, אולם אף על פי כן ייוותר הטיימס אחד מהעיתונים הגדולים בארה"ב.

 

בהודעה לעובדי העיתון אמר העורך הראשי, דין באקט, כי הצמצומים נועדו לשמור על הרווחיות של העיתון בעידן הדיגיטלי. לדבריו, מאמצי העיתון לאחרונה להרחיב את פעילותו בתחום הדיגיטלי "לא הצליחו להשיג את התוצאות שלהן ציפינו". אחת מההשלכות היא שאפליקציית טורי הדעה של העיתון תבוטל כליל.

 

"אנצל את ההזדמנות הזו לשקול מחדש ברצינות מה אנו עושים פה – החל ממספר הטורים שאנו מפרסמים וכלה בהוצאות שלנו על תוכן מכתבי פרילנס", אמר.

 

במכתב נפרד אמרו מו"ל העיתון ארתור זלצברג ומנכ"ל הקבוצה מארק ת'ומפסון כי הם מנסים "להבטיח את הרווחיות ארוכת הטווח של ה'טיימס'".

 

 אמש בוול סטריט המניה עלה בכ-10%

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x