$
כלכלה ומדיניות

ארה"ב: הצמיחה ברבעון השני עמדה על 4.6% - הנתון הטוב מאז אמצע 2009

מדובר בעדכון לנתון הקודם שעמד על 4.2% ולעומת צפי לעלייה של 4.7%; הסיבה העיקרית לשיפור בנתונים: התחזקות בייצוא ובהשקעות בעסקים; עם זאת, ההוצאה הפרטית נותרה ללא שינוי

שירות כלכליסט 15:3426.09.14

כלכלת ארה"ב צמחה בקצב שנתי של 4.6% ברבעון השני - הרמה הגבוהה ביותר מאז סוף המיתון באמצע 2009. מדובר בנתון מעודכן בהשוואה לנתון הקודם שעמד על צמיחה של 4.2% בתמ"ג, כך לפי נתונים שהתפרסמו היום (ו'). צפי מרקטווץ' עמד על עלייה של 4.7%. הסיבה העיקרית לשיפור בנתונים: התחזקות בייצוא ובהשקעות בעסקים. עם זאת, העלייה קוזזה על ידי ירידה בצריכה הפרטית על שירותים אחרים. באופן כללי, ההוצאה הפרטית - מנוע הצמיחה העיקרי של כלכלת ארה"ב - נותר ללא שינוי עם צמיחה של 2.5%.

 

העלייה הגדולה ביותר נרשמה בהשקעות העסקיות - סימן חיובי עבור הכלכלה לחודשים הקרובים. העלייה בהשקעות במבנים כגון מפעלים ובנייני משרדים תוקן כלפי מעלה ל-12.6% לעומת 9.4% ואילו ההוצאות על ציוד עלתה ל-11.2% לעומת 10.7%. העלייה בייצוא גם כן תוקנה כלפי מעלה ל-11.1% לעומת 10.1% - זוהי העלייה הגדולה ביותר שרשם הייצוא בשלוש השנים האחרונות.

 

עם זאת, המלאים העסקיים נותרו כמעט ללא שינוי - 84.8 מיליארד דולר - רמה גבוהה שיכולה להביא לכך שחברות יצמצמו מעט הוצאות אלו ברבעון השלישי וכן לצמצום הצמיחה. האינפלציה נותרה ללא שינוי - בקצב שנתי של 2.3%. .

  

ברק אובמה ברק אובמה צילום: איי אף פי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x