$
כלכלה ומדיניות

סימן מדאיג מסין: הגידול בתפוקה התעשייתית - האיטי מזה שש שנים

התפוקה עלתה באוגוסט ב-6.9%, זאת לעומת צפי לעלייה של 8.8%; הנתונים מגבירים את הסיכון שהכלכלה השנייה בעולם לא תעמוד ביעד הצמיחה השנתי

בלומברג 13:0413.09.14

התפוקה התעשייתית בסין עלתה באוגוסט בשיעור הנמוך ביותר מאז המשבר הכלכלי הגלובלי, דבר המעיד על היחלשותה של הכלכלה השנייה בגודלה בעולם.

 

 

 

באוגוסט עלתה תפוקת המפעלים בסין ב-6.9% לעומת אותה התקופה אשתקד, כך על פי נתוני הלשכה הלאומית לסטטיסטיקה בסין שפורסמו היום (שבת). מדובר בקצב האיטי מזה כמעט שש שנים, ולעומת עלייה של 9% ביולי וצפי לעלייה של 8.8%. המכירות הקמעונאיות בסין עלו ב-11.9% וההשקעות נושאות הכנסה קבועה עלו ב-16.5% בתקופה של ינואר-אוגוסט.

 

הנתונים מגבירים את הסיכון שכלכלת סין תרשום ברבעון השלישי ירידה אל מתחת ליעד צמיחה שנתי של 7.5% כפי שקבע ראש הממשלה, לי קאצ'ינג. לי אמר השבוע כי הממשלה לא תסתמך על תמריצים מוניטריים כדי לעודד את הכלכלה והממשלה תדבק במדיניות היעד שהגדירה.

 

 

רה"מ לי רה"מ לי צילום: אי פי איי

 

"הדברים שאמר ראש הממשלה לי שולחים את המסר החזק ביותר עד כה שייתכן כי הממשלה לא תודיע על הקלה כמותית רחבה בעתיד הקרוב, חרף היחלשותה של הכלכלה. הדבר מצביע על כך שהפעילות כנראה תרשום האטה ברבעים הבאים", אמר צ'אנג ליאן, הכלכלן הראשי לסין בברקליס בהונג קונג.

 

מדד העוגן למניות בסין עלה ב-0.9% אתמול וסיים עלייה שנייה השבוע על רקע תחזיות חלשות מהצפוי לגבי שוק האשראי שהביאו לגל ספקולציות שממשלת סין תקל את המדיניות כדי לתמוך בצמיחה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x