שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

שוברים שתיקה של 200 שנה: בנקים בשוויץ יחשפו תוצאותיהם

בנק לומבארד אודייה ובנק פיקטה מז'נווה הידועים בחשאיותם יפרסמו את תוצאותיהם בסוף החודש - בעקבות שינויים מבניים ודרישות החוק

בלומברג 20:1122.08.14

שני בנקים שוויצריים, הידועים בחשאיותם המוחלטת, עתידים לחשוף את ביצועיהם לאחר יותר מ-200 שנות שתיקה.

 

בנק לומבארד אודייה ( Lombard Odier ) מז'נווה, שנוסד ב-1796, צפוי לפרסם את תוצאותיו הפיננסיות ב-28 באוגוסט, כך לפי גורם רשמי בבנק. בנק פיקטה (Pictet & Cie. Group ), המנהל נכסים והון בהיקף השלישי בגודלו במדינה (אחרי UBS וקרדיט סוויס) גם כן צפוי לפרסם דוחות החודש.

 

 

 

בעקבות לחצים מצד רגולטורים ממדינות אחרות, החליטו בינואר הבנקים לבטל מנגנונים בני מאות השנים הכוללים קבלת אחריות מוחלטת מצד השותפים להפסדים אפשריים, ודרישות מרשויות החוק לפרסם דוחות רווח חצי שנתיים. בנקים אלו ייעמדו בדרישה זו בזמן שתעשיית הבנקאות הפרטית בשוויץ והחשאיות הנלווית אליה הפכו למטרת בדיקות חסרות תקדים מצד רשויות המס של ארה"ב ושל אירופה.

 

"יהיה מרתק לראות את תוצאותיהם של פיקטה ולומבארד אודייה לאחר ששמרו על חשאיותם של המספרים זמן כה רב. הם עומדים בחזית המערכת הבנקאית של שוויץ בכל הנוגע לאימוץ השינויים המערכתיים ", אמר טים דאוסון, אנליסט בהלוויאה (Halvea) בז'נבה.

 

בין שמונת השותפים המנהלים של בנק לומבארד אודייה נמצאים פטריק אודייה והוגו באינזיגר, סמנכ"ל הסיכונים לשעבר של דויטשה בנק. הם צפויים להציג נתוני ביצועים – מידע יקר ערך עבור אנליסטים, משקיעים ולקוחות הבנק.

 

 

 

היסטורית, בנקים אלו שימשו כמגיני האוצרות של המשפחות העשירות במדינה וכיום הם מנהלים נכסים בהיקף של כ-630 מיליארד דולר השייכים ללקוחות פרטיים ומוסדיים.

 

 

 צילום: בלומברג

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x