$
כלכלה ומדיניות

הריקול של GM מגיע ל-6.5 מיליון כלי רכב

בנוסף ל-2.6 מיליון רכבים מדגם 'שברולט קובלט' שלהם עשתה כבר GM ריקול בעקבות מותם של 13 בני אדם בשל התקלה, תתקן עוד 3.36 מיליון רכבים גדולים ובינוניים. בסופ"ש האחרון נוספו לרשימה חצי מליון רכבי 'שברולט קמרו'

שירות כלכליסט 15:0717.06.14

ג'נרל מוטורס מסרה, כי בנוסף ל-2.6 מיליון רכבים מדגם 'שברולט קובלט' שלהם עשתה כבר ריקול בעקבות מותם של 13 בני אדם בשל התקלה, תתקן עוד 3.36 מיליון רכבים גדולים ובינוניים.

 

ביום שישי שעבר נוספו לרשימת הרכבים בריקול עוד חצי מליון רכבי 'שברולט קמרו' מה שמביא את סך רכבי החברה בריקול ליותר מ-6.5 מיליון.

 

החברה אמרה שהריקול האחרון נועד לתקן כשל בתכנון מתג ההצתה העלול לגרום לכיבויו של הרכב בעת הנהיגה ולהשבתת מערכות ההיגוי, הבלימה וכריות האוויר. הכשל גרם כפי הנראה לשמונה התרסקויות של רכבים מתוצרת החברה.

 

מהנדסיה של GM הבחינו לראשונה בבעיה לפני כעשור ותגובתה האיטית של החברה הביאה לחקירות בתוך החברה מצד הקונגרס וסוכנויות פדראליות.

 

שברולט קמרו שברולט קמרו

 

הריקול האחרון מביא את מספר הרכבים שהוחזרו לחברה מתחילת השנה ל-20 מיליון. 6.5 מיליון מהרכבים קשורים לתקלה במתג ההתנעה. משמעות הדבר שהעלויות שתרשום החברה השנה בגין ריקולים יעלה על 2 מיליארד דולר. כל אמרה החברה ביום שני.

 

בריקול האחרון נכללו בדגמים 'ביואיק לה קרוס', 'שברולט אימפלה', 'קדילק דוויל' ודגמים נוספים שיוצרו בשנים 2014-2000.

 

מנכ"לית החברה מרי בארה אמורה להופיע מחר בפני הקונגרס ולענות על שאלות בנוגע לריקול של דגמי הקובלט. לצידה יופיעו אנטון ואלוקאס - יו"ר משרד עורכי הדין של החברה ג'נר אנד בלוק (Jenner & Block) שניהל את החקירה שחשפה כשלים עמוקים בתהליך קבלת ההחלטות הפנימי של החברה. הדוח שנכתב בעקבות החקירה, "דוח ואלוקאס", הביא לפיטוריהם של 15 מעובדי החברה ובכללם כמה ממנהליה הבכירים כמו המהנדס שהואשם בכשל התכנוני, ריי דה-ג'ורג'יו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x