$
כלכלה ומדיניות

מי פנוי להפגנה? נהגי מונית ברחבי אירופה יוצאים נגד אפליקציית אובר

בלונדון התאספו אלפי נהגי מונית בקרבת כיכר טרפלגר והניפו שלטי מחאה, ובצרפת חסמו נהגי מונית כבישים ראשיים כשהם נוסעים במהירות אטית

שירות כלכליסט 21:1711.06.14

ארבעה ימים לאחר ההכרזה על הערכת השווי החדשה של חברת שירות המוניות אובר ב־18.2 מיליארד דולר, ערכו היום עשרות אלפי נהגי מוניות אירופים הפגנות נגד האפליקציה.

 

בלונדון התאספו אלפי נהגי מונית בקרבת כיכר טרפלגר והניפו שלטי מחאה, ובצרפת חסמו נהגי מונית כבישים ראשיים כשהם נוסעים במהירות אטית. גם במדריד, מילאנו ברצלונה, ברלין, ליסבון וערים נוספות באירופה הכריזו נהגי מונית כי הם מתכננים להתאסף במרכזי העיר ולגרום לשיבושי תנועה במחאה.

 

הפגנה של נהגי מוניות בברלין הפגנה של נהגי מוניות בברלין צילום: אימג'בנק, Gettyimages

 

אובר נתקלה בביקורות של נהגי מונית בכל העולם, כולל בארה"ב מולדתה. עם זאת, הביקורת נגדה באירופה משמעותית יותר, כיוון שנהגי המוניות האירופים נהנים מזכויות עובדים מוגנות יותר וסקטור המוניות כולו נתון תחת פיקוח כבד. הממשלות האירופיות הראו בעבר נכונות לנקוט בצעדים שונים כדי להגן על סקטורים שנמצאים בסכנה של אבדן עבודתם.

 

"באירופה הפעילות של חברות המוניות כפופה לרגולציה קפדנית יותר מבארה"ב. אני חושב שלמפגינים יש סיכוי גדול יותר להצליח שם", אמר צ'ארלס ליצ'פילד, אנליסט בחברת יור־אסיה (Eurasia) הלונדונית לעיתון "הניו יורק טיימס".

מנהלי אובר ניסו להשתמש בהפגנות דווקא כהזדמנות להבליט את יתרונות השימוש. "אם כבר, ההפגנות הולכות להגדיל את הנראות של אובר, ולגרום לאנשים להבין שיש להם עכשיו אפשרויות בחירה שלא היו להם קודם", אמר פייר־דמיטרי גור־קוטי, מנהל אובר בצפון ומערב אירופה. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x