שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

קרדיט סוויס מודים: סייענו ללקוחות אמריקאים להעלים מס

לפי ההסדר שהושג, הבנק השוויצרי ישלם קנסות בסך 2.5 מיליארד דולר לרשויות בארה"ב בגין סיוע ללקוחות להונות את רשויות המס האמריקאיות על ידי הסתרה של נכסים וחשבונות בנק לא מוצהרים לאורך עשורים

שירות כלכליסט 10:1420.05.14
הבנק השוויצרי קרדיט סוויס הודה אתמול (ב') בסיוע ללקוחות אמריקאים להעלים מס, כך הודיע התובע הכללי של ארה"ב אריק הולדר. סוכנות רויטרס מדווחת כי הבנק השיג הסדר עם הרשויות האמריקאיות, לפיו ישלם 2.5 מיליארד דולר.

התביעה בארה"ב הגישה כתבי אישום נגד קרדיט סוויס ושתי חטיבות שלו, בגין סיוע ללקוחות האמריקאים להונות את רשויות המס האמריקאיות על ידי הסתרה לא חוקית של נכסים וחשבונות בנק לא מוצהרים לאורך עשורים.

 

מנכ"ל קרדיט סוויס, בריידי דוגאן. "מתחרטים מעומק הלב על ההתנהלות שלנו" מנכ"ל קרדיט סוויס, בריידי דוגאן. "מתחרטים מעומק הלב על ההתנהלות שלנו" צילום: בלומברג

 

לפי ההסדר, קרדיט סוויס ישלם קנסות למשרד המשפטים האמריקאי, למס ההכנסה, לבנק הפדראלי המרכזי ולמשרד השירותים הפיננסיים של מדינת ניו יורק. הבנק שילם כבר 200 מיליון דולר לרשות ני"ע האמריקאית (SEC). לטענת משרד המשפטים, קרדיט סוויס עזר ללקוחות העשירים שלו למשוך כספים מחשבונות לא מוצהרים על ידי אספקת שליחויות של מזומן לארה"ב או על ידי שימוש בסניפי הבנק במדינה.

 

"המקרה הזה מוכיח כי אף מוסד פיננסי, לא משנה כמה הוא גדול או בינלאומי אינו מעל לחוק", הודיע הולדר במסיבת עיתונאים שקיים בנושא. הולדר הוסיף כי קרדיט סוויס הוא הבנק הגדול ביותר שהודה באשמה פלילית מזה 20 שנה, לנוכח לחץ הפוליטיקאים להחמיר את הענישה המוטלת על הבנקים הגדולים לאחר המשבר הפיננסי.

 

מנכ"ל קרדיט סוויס בריידי דוגאן מסר בהצהרה: "אנחנו מתחרטים מעומק הלב על ההתנהלות שלנו בעבר שהובילה להסדר הזה". לפי מקורב לבנק, על אף הלחץ המופעל על דוגאן ועל יו"ר הבנק אורס רוהנר להתפטר, על פי ההסדר הם צפויים לשמור על התפקידים שלהם.

 

בקרדיט סוויס טענו כי ההסדר יפחית את הרווחים ברבעון הנוכחי ב-1.8 מיליארד דולר. ההסדר יוביל גם להפחתת יחס הלימות ההון, מדד מרכזי ליכולת הבנק לספוג הפסדים. בהצהרה שפרסם קרדיט סוויס נטען כי לו ההסדר היה מיושם בסוף הרבעון הראשון, יחס הלימות ההון היה עומד על 9.3% ולא על 10% כפי שדווח. כתוצאה מכך בבנק מתכוונים למכור נכסים הנחשבים בעלי סיכון גבוה וכן נדל"ן ואחזקות אחרות, זאת על מנת להעלות את יחס הלימות ההון ל-10% עד סוף 2014.

 

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x