$
כלכלה ומדיניות

ג'נט ילן: "סימן לשיפור בכלכלה - צמיחה איטית אך יציבה בשוק האשראי"

כך אמרה יו"ר הפד בפני בנקאים קהילתיים בארה"ב; יחד עם זאת היא הזהירה כי הבנקים חייבים לנהוג במשנה זהירות ולא לתת אשראי ברמת סיכון שאינה הולמת

ערן סוקול 18:4001.05.14
"יש עוד הרבה עבודה לפנינו, בכדי לטפל בסוגיית הפירמות הגדולות מכדי ליפול" אמרה היום (ה') ג'נט ילן, יו"ר הפדרל ריזרב בנאום שנשאה בפני כנס בנקאים קהילתיים בארה"ב.

ילן הדגישה באופן ספציפי את נושא ההסתמכות על מימון סיטונאי לטווח קצר שעלול להיות תנודתי. "אנחנו בוחנים בזהירות את נקודות התורפה המערכתיות והבעיות שעלולות להתעורר כתוצאה מהסתמכות יתר על מימון סיטונאי לטווח קצר ושוקלים את המדיניות הפוטנציאלית המתאימה כתגובה לכך" אמרה.

 

לדברי ילן, הפד פועל ליישום היטלים מבוססי רמת סיכון על פירמות שהינן מהותיות מבחינת המערכת הכלכלית. היא ציינה כי הבנק הפדרלי הגדיל את הדרישות לצורך עמידה במבחני לחץ ותכנון הון, על ידי דרישות לעמידה ביעדי רמת מינוף ורמת סיכון מתאימות.

 

ג'נט ילן ג'נט ילן צילום: בלומברג

 

לגבי הבנקים הקהילתיים אמרה ילן כי ישנה "צמיחה איטית אך יציבה בשוק האשראי" אשר היא מפרשת כסימן לשיפור בכלכלה. אולם היא הזהירה כי הבנקים חייבים לנהוג במשנה זהירות ולא לתת אשראי ברמת סיכון שאינה הולמת.

 

ילן אמרה כי הבנקים הקהילתיים לוקחים חלק חשוב בכלכלה וכי מצבם משתפר לאחרונה. "במשבר של 2008 בנקים קטנים נחשלו במספרים גדולים" אמרה ילן "אולם מרבית הבנקים הקהילתיים התאוששו מאז".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x