$
כלכלה ומדיניות

יש לכם שטרות ישנים של 50 ליש"ט? כדאי שתבזבזו אותם בימים הקרובים

מיום חמישי הקרוב, שטרות שעליהם דיוקנו של נגיד הבנק המרכזי הראשון של אנגליה, סר ג'ון הובלון, יצאו משימוש ורק שטרות עליהם מתנוסס דיוקנם של מת'יו בולטון וג'יימס וואט, ייחשבו חוקיים

שירות כלכליסט 15:1128.04.14
במקרה ונשארו בידיכם שטרות של 50 ליש"ט מהביקור האחרון שלכם בלונדון, כדאי שתסתכלו עליהם היטב, אם מופיע בהם דיוקנו של סר ג'ון הובלון, אז יש לכם רק עד יום רביעי לבזבז אותם.

 

העיתון הגרדיאן מדווח כי לאחר ה-30 בחודש, השטרות עם דיוקנו של הנגיד הראשון של הבנק המרכזי של אנגליה, לא ייחשבו עוד לכסף חוקי, פירוש הדבר שהקמעונאים לא יוכלו לקבל אותם. עם זאת, מחזיקי השטרות יוכלו להפקיד אותם בחשבון פיקדון בבנק. כמו כן, ברקליס, NatWest, רויאל בנק אוף סקוטלנג, אולסטר בנק ורשות הדואר הבריטית הסכימו כולם להמיר עד סוף אוקטובר את השטרות עד לשווי של 200 ליש"ט. בכל שלב ניתן יהיה להמיר את השטרות בבנק המרכזי, בין על ידי ביקור פיסי במטה בלונדון או דרך הדואר.

 

שטר 50 ליש"ט עם דיוקנו של סר ג'ון הובלן. לאחר ה-30 בחודש, השטרות עם דיוקנו של הנגיד הראשון של הבנק המרכזי של אנגליה, לא ייחשבו עוד לכסף חוקי שטר 50 ליש"ט עם דיוקנו של סר ג'ון הובלן. לאחר ה-30 בחודש, השטרות עם דיוקנו של הנגיד הראשון של הבנק המרכזי של אנגליה, לא ייחשבו עוד לכסף חוקי

 

ההכרזה על הוצאתם של השטרות מחוץ לתפוצה אמנם נמסרה כבר בינואר, אך לפי ההערכות האחרונות של הבנק המרכזי, נותרו עוד 53 מיליון שטרות בשווי כולל של 2.65 מיליארד ליש"ט בתפוצה.

 

מיום חמישי הקרוב, רק שטרות של 50 ליש"ט שבהם מתנוסס דיוקנם של מת'יו בולטון וג'יימס וואט, שהושקו בנובמבר 2011, ייחשבו חוקיים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x