$
כלכלה ומדיניות

בשל ההאטה: סין הכריזה על חבילת תמריצים לעידוד הצמיחה

בקרבתו של ראש הממשלה הסיני, לי קצ'יאנג , חוששים כי ההאטה תפגע בעמידה ביעד הצמיחה שעומד על 7.5% והחליטו על השקעה במערכת רכבות באזורים נידחים והקלה במסים

בלומברג 11:1603.04.14

ממשלת סין התוותה שורת צעדים במטרה להאיץ את הצמיחה ולהגדיל את שיעור התעסוקה, בכללם השקעה במערכת הרכבות והקלות מס, זאת לאחר שההאטה העמידה בספק את יכולתו של ראש ממשלת סין, לי קצ'יאינג, לעמוד ביעד צמיחה של 7.5% השנה.

 

לפיכך, השנה תמכור הממשלה אג"ח בשווי 150 מיליארד יואן (24 מיליארד דולר) על מנת לגייס כספים לפיתוח מערכת רכבות בעיקר באזורים נידחים במרכז ובמערב המדינה. כך על פי הצהרת מועצת המדינה שפורסמה אמש לאחר פגישה בראשותו של לי.

 

בנוסף יקצו הרשויות קרן לפיתוח בת 200-300 מיליארד יואן לשנה במטרה להגדיל את מקורות המימון לפיתוח מערכת הרכבות באזורם.

 

צעדים אלו מרחיבים את תוכניות הקבינט הסיני להאיץ פרויקטים של בנייה, לאחר שההאטה בייצור, במכירות הקמעונאיות ובהשקעות הצביעה על צמיחה חלשה באופן בלתי צפוי.

 

על פי תחזיות אנליסטים שנסקרו על-ידי בלומברג במרץ נראה כי הכלכלה השנייה בגודלה בעולם תדווח על צמיחה של 7.4% ברבעון הקודם בהשוואה לאותה התקופה אשתקד. זאת לעומת תחזית חציונית קודמת של 7.6%.

 

"זוהי חבילת תמריצים קטנה שנועדה לעודד את הצמיחה. שיעור הצמיחה מתקרב לסף התחתון של הטווח הסביר וראש הממשלה לי מנסה לפעול למען השבת הצמיחה למסלולה התקין", אמר שו גאו, כלכלן בכיר באוורברייט (Everbright Securities) בבייג'ין.

 

 

שנגחאי, סין. חבילת תמריצים קטנה שנועדה לעודד את הצמיחה שנגחאי, סין. חבילת תמריצים קטנה שנועדה לעודד את הצמיחה

 

משמעותם של מדיניות הממשלה ו"התחייבותה הברורה " לעמוד ביעד צמיחה של 7.5% היא כפי הנראה שסין תראה האצה בצמיחה ברבעון השני, אמר שו.

 

מניות חברות הרכבות רשמו עלייה וחברת פיתוח הרכבות הלאומית China Railway Construction רשמה עלייה של 8.8%. חברת Hong Kong and China Railway Group רשמה עלייה של 6.2% מדד העוגן האזורי MSCI Asia Pacific התקדם ב-0.3% לקראת היום השביעי ברציפות של עליות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x