שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

פישר יעיד היום בסנאט: "לארה"ב דרושה מדיניות מוניטארית מרחיבה בשל האבטלה"

נגיד בנק ישראל לשעבר יעבור היום שימוע בוועדת הבנקאות של הסנאט לאישור מינויו לתפקיד סגן יו"ר הפד. לדברי פישר, "המיתון הגדול לימד אותנו שעל הפד לתרום את חלקו בשמירה על יציבותה של המערכת הפיננסית"

בלומברג 10:5713.03.14

נגיד בנק ישראל לשעבר סטנלי פישר אמר שכלכלתה של ארה"ב עדיין זקוקה לתמיכה חסרת תקדים על רקע נתוני אבטלה גבוהים. 

"עם שיעור של 6.7% האבטלה עודנה גבוהה מידי", אמר פישר המשמש כיום כסגן יו"ר בנק סיטיגרופ והמועמד לתפקיד סגן יו"ר הפדרל ריזרב, ג'נט ילון. הדברים נאמרו לקראת שימוע שייערך היום (ה') בוועדת הבנקאות של הסנאט לאישור מינויו של פישר לתפקיד.

 

 

סטנלי פישר וג'נט ילן, יו"ר הפדרל ריזרב סטנלי פישר וג'נט ילן, יו"ר הפדרל ריזרב צילום: מיקי אלון, בלומברג

 

"על מנת להגיע לרמת תעסוקה מרבית ביחד עם יציבות במחירים, יש להמשיך במדיניות מוניטארית מרחיבה על אף שהפד מצמצם בהדרגה ובזהירות את היקף הרכישות של ניירות הערך", אמר פישר.

 

פישר צפוי להיכנס לתפקידו בעת שהנגידה ילן מצמצמת את רכישות האג"ח החודשיות של הפד במסגרת ההקלה הכמותית ומנהלת דיון לגבי שינוי ההנחיות העתידיות הנוגעות לריבית העוגן של הפד, שמאז דצמבר 2008 היה קרוב לאפס.

 

פישר אף אמר כי על הפד לנקוט "משנה זהירות" בכל הנוגע לאחריות הבנק על הפיקוח והרגולציה של הבנקים ושל השווקים ושיש לייחס לדברים אלו חשיבות לא פחותה מזו של ההקלה הכמותית.

 

"המיתון הגדול לימד אותנו שעל הפד לא רק ליישם את המנדט שלו אלא עליו גם לתרום את חלקו בשמירה על יציבותה של המערכת הפיננסית. יעדים אלו לא תמיד מתיישבים זה עם זה, אך על הפד להתמקד בכל אחד מהם".

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x