שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

קנדה כבר לא מעוניינת במיליונרים הזרים: ביטלה תכנית לקבלת אזרחות

במסגרת התכנית משקיעים זרים היו יכולים להגיש בקשה למגורים קבועים בקנדה ובתנאי ששווי ההון שלהם עמד על 1.6 מיליון דולר קנדי. לאור בדיקה של משרד האוצר במדינה הוחלט כי התכנית אינה רווחית ו-65 אלף הבקשות הממתינות יבוטלו כעת

שירות כלכליסגט 14:4212.02.14
קנדה החליטה לבטל תכנית השקעות ותיקה שאפשרה לשורה של סינים עשירים להגר למדינה.

 

במסגרת התכנית, משקיעים זרים ועשירים היו יכולים להגיש בקשה למגורים קבועים בקנדה במידה ושווי ההון שלהם עמד על 1.6 מיליון דולר קנדי (1.5 מיליון דולר לפחות) והם התכוונו להשקיע 800 אלף דולר קנדי בצורת הלוואה רב שנתית ופטורה ממסים לממשלה. אולם כעת הממשלה החליטה לבטל את התכנית, זאת לאחר שגילתה שהיתרונות הכלכליים שלה מזעריים.

 

"במשך עשורים התכנית המעיטה בערך מעמד תושב קבע בקנדה, וסללה דרך להשגת אזרחות בתמורה להלוואה מובטחת, שנמוכה במידה ניכרת מהדרישות של מדינות אחרות", נכתב בדו"ח התקציב שפרסם משרד האוצר עבור 2014. "כמו כן, יש ראיות מעטות בלבד לכך שמעמד המהגרים המשקיעים שומרים על קשרים לקנדה או מעניקים תרומה כלכלית חיובית למדינה".

 

קנדה. 70% מהבקשות לויזה הגיעו מתושבי סין קנדה. 70% מהבקשות לויזה הגיעו מתושבי סין

 

בהצהרה שפרסמה הממשלה היא הוסיפה שהאנשים שהשתמשו בתכנית שילמו מסים נמוכים יותר ממהגרים אחרים, והייתה סבירות נמוכה יותר שיישארו בקנדה לתקופת זמן ממושכת. הממשלה כבר החליטה ב-2012 להשעות באופן זמני את התכנית, והותירה כתוצאה מכך משקיעים רבים במצב של אי ודאות.

 

בעקבות ההחלטה האחרונה, 65 אלף הבקשות העומדות, שלפי הערכת הממשלה היה לוקח שש שנים לעבד את כולן, יושבו למבקשים שיזוכו גם על כספים ששילמו. סאות' צ'יינה מורנינג פוסט דיווח כי כ-70% מהבקשות שעוד לא הושלמו מקורן במהגרים סינים.

 

בשלב הבא מתכוונים בקנדה לבחון תכניות חדשות שיחפשו "גישות חדשות וחדשניות להגירה עסקית, שתזין בצורה טובה יותר את הצמיחה המתמשכת של הכלכלה הקנדית".

 

מספר מדינות נוספות מציעות תכניות דומות. ארצות הברית לדוגמה, אימצה תכנית חדשה שמאפשרת לזרים להשקיע 500 אלף דולר בתמורה לגרין קארד. קפריסין מציעה ויזות תושבים לכל מי שמוכן לשלם מראש 300 אלף יורו (405 אלף דולר), ואילו פורטוגל מציעה עסקה זהה עבור 500 אלף יורו (675 אלף דולר). באוסטרליה, זרים צריכים לשלם 5 מיליון דולר אוסטרלי (4.5 מיליון דולר). לעומת זאת ביוון, שרבים מהצעירים שלה נטשו בשל המצב הכלכלי, מספיקה השקעה של 250 אלף יורו (338 אלף דולר) בנדל"ן כדי להשיג אישור תושב לחמש שנים.

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x