$
תעשייה ופיננסים

פערי שכר: מנכ"לית ג'נרל מוטורס משתכרת פחות ממחצית מקודמה בתפקיד

למרות שמארי בארה הפכה לאשה היחידה העומדת בראש חברת רכב בעולם כולו, השכר שלה נשאר מאחור. על פי רשות ני"ע, בארה תקבל חבילת שכר בגובה 4.4 מיליון דולר לעומת דן אקרסון שהרוויח כ-9 מיליון דולר

שירות כלכליסט 13:1005.02.14
ענקית הרכב האמריקאית ג'נרל מוטורס (GM) עלתה לכותרות בדצמבר כשמינתה את מרי בארה למנכ"לית החברה במקומו של דן אקרסון. בכך הפכה בארה לאישה היחידה העומדת בראש חברת רכב בעולם כולו. אך עתה מתברר, כי למרות ששברה את תקרת הזכוכית, השכר שלה עדיין נשאר מאחור.

 

מבדיקה של מסמכים שהגישה השבוע החברה לרשות ני"ע האמריקאית עולה כי בארה תקבל חבילת שכר בגובה 4.4 מיליון דולר, מתוכה שכר בסיס של 1.6 מיליון דולר – על כך מדווח האתר ת'ינק פרוגרס. אקרסון לעומת זאת הרוויח כ־9 מיליון דולר עם שכר בסיס של 1.7 מיליון דולר ועוד 7.3 מיליון דולר במניות. פירושו של דבר, כי בארה תשתכר פחות ממחצית שכרו של אקרסון.

 

מרי בארה מרי בארה

 

למעשה, אקרסון ימשיך להרוויח יותר ממנה, שכן GM תשלם לו 4.68 מיליון דולר עבור שירותיו כיועץ חיצוני בכיר.

 

הפערים צורמים במיוחד על רקע העובדה שבארה הגיעה למשרה אחרי למעלה מ־30 שנות ניסיון ב־GM, כאשר עד לאחרונה כיהנה כסגנית נשיא בכירה לפיתוח מוצרים גלובלי. אקרסון, מאידך, הגיע ל־GM ללא רקע בניהול חברת מכוניות אחרי שכיהן כמנכ"ל חברת הפרייווט אקוויטי קרלייל גרופ. מאז 2009 הוא מכהן בדירקטוריון של GM.

 

לפי דיווחים, שכרה של בארה עשוי לעלות אחרי הצבעת בעלי המניות ביוני הקרוב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x