$
כלכלה ומדיניות

קרן המטבע הבינלאומית העלתה את תחזית הצמיחה העולמית

לפי הקרן הכלכלה תצמח השנה ב-3.7%, זאת לעומת התחזית הקודמת לצמיחה של 3.6%. הסיבה העיקרית להעלאת התחזית: האצה בהתרחבות ארה"ב ובריטניה

בלומברג 17:0921.01.14

קרן המטבע הבינלאומית העלתה את תחזית הצמיחה העולמית עבור 2014, וזאת לנוכח ההאצה בהתרחבות בארה"ב ובבריטניה. בהתאם, בקרן המטבע קראו לכלכלות המפותחות לשמור על המדיניות ההקלה המוניטארית על מנת לחזק את ההתאוששות.

 

על פי התחזית המעודכנת שפורסמה היום, הכלכלה העולמית תצמח השנה בשיעור של 3.7%, זאת לעומת תחזית לצמיחה של 3.6%, שפורסמה באוקטובר. התמ"ג האמריקאי צפוי להתרחב ב-2.8% לעומת תחזית קודמת של 2.6%, בעוד שיפן תצמח ב-1.7%, בעוד שהתחזית הקודמת ציפתה לצמיחה של 1.2%. עוד עולה מהתחזית המעודכנת כי בריטניה תתרחב ב-2.4%, בהשוואה לתחזית של 1.9%.

 

כריסטין לאגרד כריסטין לאגרד צילום: בלומברג

 

על פי ההערכות בקרן המטבע, הכלכלה העולמית צמחה בשנה שעברה ב-3%. "המכשולים בפני ההתאוששות פוחתים. המערכת הפיננסית מחלימה לאיטה, וחוסר הוודאות יורד", כתב אוליביר בלנשארד, הכלכלן הראשי של קרן המטבע מסר בהצהרה שהתלוותה לתחזית.

 

בנוגע לשווקים המתעוררים בקרן המטבע ציינו שביקוש חזק מהמדינות המפותחות יוביל לעלייה בצמיחה, אולם "החולשה המקומית נותרה גורם לדאגה". על פי התחזית, סין, הכלכלה השנייה בגודלה בעולם, צפויה לצמוח ב-7.5%, שיעור גבוה מהתחזית מאוקטובר, שדיברה על צמיחה של 7.3%, אולם עדיין מדובר בשיעור נמוך בהשוואה להתרחבות של 7.7% שנרשמה בשנה שעברה.

 

כמו כן, בקרן מעריכים כי הבנק הפדרלי המרכזי יעלה את הריבית ב-2015. "בארה"ב ההתאוששות ב-2014 תהיה מבוססת על הביקוש המקומי, שתיתמך בחלקה מירידה בחוסר הוודאות הפיסקאלי כתוצאה מההסכם התקציבי שהושג". בנוגע לגוש היורו, בקרן ציינו כי הוא מתחיל במסע "ממיתון לעבר התאוששות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x