שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

הדואר הגרמני בעקבות אמזון: העביר משלוח תרופות במזל"ט

במסגרת טיסת ניסוי הוביל המטוס למטה דויטשה פוסט הזמנת תרופות שביצעו העובדים מבית מרקחת מעבר לנהר הריין. המזל"ט אינו מורשה לחצות גובה של 100 מטר

סוכנויות הידיעות 13:1111.12.13

רשות הדואר הגרמנית דויטשה פוסט הצטרפה השבוע לטרנד המזל"טים, ימים ספורים אחרי שענקית המסחר המקוון אמזון הודיעה כי בכוונתה להשתמש במטוסים הזעירים כדי להעביר משלוחים ללקוחות. 

"זוהי רק ההתחלה", מסרה דוברת דויטשה פוסט דוניה קולמן. "אנחנו בודקים כמה תרחישים אפשריים, כולל אספקת תרופות דחופות לאזורים נידחים". במסגרת חמש טיסות הניסוי שבוצעו שלשום, הטיס המזל"ט חבילות של תרופות מבית מרקחת בבירת מערב גרמניה לשעבר בון, למטה דויטשה פוסט מעברו השני של נהר הריין. התרופות הוזמנו מראש על ידי עובדי מטה הדואר מבית המרקחת.

 

הרובוט הקטן, המכונה "פקטקופטר", מסוגל לכסות טווח של 2.5 ק"מ. מטעמי בטיחות, הוא אינו מורשה לטוס מעל לגובה 100 מטר.

 

מזל"ט של דויטשה פוסט מזל"ט של דויטשה פוסט צילום: אי פי איי

 

אחד המכשולים הניצבים בפני התוכנית הוא האיסור להמריא או לנחות באזורי מגורים, כך שבמסגרת הניסוי המזל"ט המריא מאזור בלתי מיושב לגדות הנהר, ולא מבית המרקחת עצמו. "הוול סטריט ג'ורנל" דיווח כי לאחר שהמטוס חצה את הריין, הוא הנחית את החבילה על המדשאה שמאחורי מטה דויטשה פוסט.

 

דויטשה פוסט אמרה כי למאות הצלחת טיסות הניסוי עוד מוקדם לקבוע מתי תיערך הטיסה הבאה.

 

ג'ף בזוס, מנכ"ל אמזון הדהים בשבוע שעבר את העולם כשהכריז כי בתוך ארבע עד חמש שנים תוכל החברה לבצע משלוחים של הזמנות באמצעות מזל"טים.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x