$
כלכלה ומדיניות

אירופה במשבר

ברלוסקוני מודה: אין לי את הכוח הנחוץ כדי להפיל את ממשלת לטה

"איננו נמצאים עוד בעמדה שתאפשר לנו להפיל את הממשלה", אמר רה"מ לשעבר לאחר שסגן ראש הממשלה אנג'לינו אלפנו, נטש את מפלגת חירות לעם של ברלוסקוני והקים סיעה שתומכת בקבינט; ברלוסקוני, שניסה באוקטובר להפיל את ממשלת לטה ללא הצלחה, קרא למנהיגי אירופה לנטוש את מדיניות צנע

בלומברג 18:0016.11.13

ראש ממשלת איטליה לשעבר סילביו ברלוסקוני מודה כי אין לו את הכוח הנחוץ כדי להפיל את ממשלתו של אנריקו לטה, זאת לאחר שסגן ראש הממשלה אנג'לינו אלפנו, נטש את מפלגת חירות לעם של ברלוסקוני והקים סיעה שתומכת בקבינט.

 

"איננו נמצאים עוד בעמדה שתאפשר לנו להפיל את הממשלה", אמר ברלוסקוני בכינוס של המפלגה ברומא לאחר החלטתו אמש של אלפנו לא ללכת בעקבותיו של ברלוסקוני, שהקים סיעה חדשה בשם כוח איטליה (Forza Italia).

 

ברלוסקוני. קרא לנטוש את מדיניות הצנע ברלוסקוני. קרא לנטוש את מדיניות הצנע צילום: איי אף פי

 

מפלגת חירום לעם הייתה השנייה בגודלה בקואליציה של לטה, אולם חבריה החליטו לפרק אותה ולהצטרף למפלגה החדשה של ברלוסקוני, לעומת זאת, קבוצה בהובלתו של אלפנו החליטה להישאר נאמנה דווקא ללטה, והקימה מפלגה משל עצמה. כתוצאה מכך, נטישתו של ברלוסקוני לא צפויה לערער את הממשלה, שכן ללטה (47) יש מספיק קולות מהמורדים של ברלוסקוני כדי לשמור על הרוב בסנאט המחולק. "שינוי דורי בריא וארוך טווח בפוליטיקה האיטלקית יצא לדרך", מעריכה הכלכלנית צ'יארה קורסה מיוניקרדיט במילאנו. "אך החודשים הבאים יספקו לא מעט רעש וחוסר ודאות".

 

ברלוסקוני: "היורו עבורנו הוא מטבע זר"

 

הקריירה הפוליטית של ברלוסקוני (77) בסכנה בשל הצרות המשפטיות שלו. כזכור, ביהמ"ש אסר עליו למלא משרה ציבורית למשך שנתיים. כתוצאה מכך, השפעתו על הפוליטיקה האיטלקית בירידה מאז אפריל, אז עזר ללטה להקים את הקואליציה. אולם כבר באוקטובר ניסה להפיל את הממשלה, ניסיון שנכשל כשקבוצה מקרב חברי מפלגתו, בהובלת אלפנו המרו את פיו ותמכו בלטה. במקביל, מתגברים הקולות בסנאט שקוראים להדחתו של ברלוסקוני בשל הרשעתו בהעלמת מס. קריאות שזכו לגיבוי מצד מפלגתו של לטה.

 

"כיצד נוכל להשתתף באותן ישיבות קבינט עם מי שרוצה להרוג אותי פוליטית?" אמר היום ברלוסקוני בכינוס המפלגה.

 

ברלוסקוני ניצל את הבמה גם כדי לקרוא לאירופה לנטוש את מדיניות הצנע ו"לשנות את המשימה" של הבנק האירופי המרכזי. "היורו עבורנו הוא מטבע זר. הבנק האירופי צריך להפוך למלווה של המוצא האחרון".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x