$
כלכלה ומדיניות

לונדון מתאוששת מהמשבר: מובילה את דירוג הערים עם עובדים מיומנים במיוחד

סקר של דלויט מלמד כי בבירה הבריטית ישנו מספר העובדים הרב ביותר בענפים הדורשים מיומנות גבוהה, כמו מדיה דיגיטלית ופיתוח תוכנה

סוכנויות הידיעות 20:2011.11.13

לונדון היא העיר שבה מועסק המספר הרב ביותר של אנשים במגזרים הדורשים מיומנות גבוהה.

 

 

 

על פי סקר של חברת הייעוץ דלויט שפורסם אתמול (א'), 1.5 מיליון בני אדם מועסקים בבירה הבריטית בענפים דוגמת בנקאות, שירותים משפטיים, מדיה דיגיטלית, תרבות, פיתוח תוכנה וחינוך. ענפים אלו, לפי דלויט, נמנים עם 22 ענפים שהמקצועות בהם דורשים השכלה והכשרה מקצועית ברמה גבוהה במיוחד.

 

 

 

בחברת הייעוץ הבינלאומית טוענים שריבוי המועסקים במקצועות אלה בלונדון מצביע על כך שההחלמה של העיר מהמשבר הכלכלי היא מהירה יותר ביחס ליתר בריטניה וכן ביחס לערים אחרות בעולם.

 

מטרופולינים אחרים שמובילים את דירוג העובדים המיומנים במיוחד שהרכיבה דלויט, הם ניו יורק, שבה יש 1.2 מיליון עובדים בענפים הדורשים מיומנות גבוהה; לוס אנג'לס, שבה יש 784 אלף מועסקים בענפים אלו; הונג קונג, עם 630 אלף עובדים מיומנים; וכן בוסטון, שבה מועסקים 425 אלף בני אדם במגזרים האמורים.

 

בדלויט מציינים שעל כל משרה שדורשת מיומנות גבוהה שנוצרת בלונדון, נוצרות שתי משרות במגזרים אחרים דוגמת קמעונאות, תחזוקה, מקצועות הסיעוד ומקצועות השיטור.

 

יתר על כן, בחברה מעריכים שעד שנת 2020 ייווצרו בלונדון לפחות 300 אלף משרות חדשות, ושליש מהן - כ־100 אלף - יימנו עם המגזרים הדורשים מיומנות גבוהה.

 

מתוך אלו, הצמיחה המשמעותית ביותר במספר המשרות צפויה להיות בענפי המדיה הדיגיטלית, כאשר צמיחת מספר המשרות בענף זה עתידה לפצות על אובדן המשרות במגזר הפיננסים המפותח בעיר.

 

למרות התחזית האופטימית באשר למספר המשרות בבירת בריטניה, אנגוס נואלס־קאטלר, שותף בכיר בשלוחה הלונדונית של דלויט, אמר ל"פייננשל טיימס" כי "ללונדון יש עוד הרבה אתגרים לעמוד בהם, בין השאר בתחום הדיור, התשתיות וההגירה, אם העיר רוצה להישאר אבן שואבת לכישרונות המקצועיים הגדולים בעולם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x