$
כלכלה ומדיניות

איטליה: ביהמ"ש אסר על ברלוסקוני למלא משרה ציבורית במשך שנתיים

עם זאת מאחר שראש ממשלת איטליה לשעבר משמש כסנטור, ההחלטה תיכנס לתוקפה רק לאחר הצבעה נפרדת בבית העליון של הפרלמנט בחודש הבא. אם יודח, ירצה את שנת המאסר שהוטלה עליו במעצר בית או בשירות קהילתי

סוכנויות הידיעות 15:2119.10.13

בית המשפט במילאנו קבע היום (שבת) כי על ראש ממשלת איטליה לשעבר סילביו ברלוסקוני חל איסור להחזיק במשרה ציבורית למשך שנתיים לאחר שהורשע במרמת מס. על כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

 

אולם, היות שברלוסקוני מכהן כסנטור, החלטת בית המשפט לא תוכל להיכנס לתוקפה באופן מיידי והדחתו מהסנאט תלויה בהצבעה נפרדת בבית העליון של הפרלמנט האיטלקי שתתרחש בחודש הבא.

 

החלטת בית המשפט היום משקפת את בקשת התביעה לאסור על ברלוסקוני לכהן במשרה ציבורית למשך שנתיים. עורכי דינו של ברלוסקוני היכולים לערער בבית המשפט העליון ביקשו לקצר את משך האיסור לשנה אחת - התקופה הקצרה ביותר המצוינת בחוק. התקופה הארוכה ביותר שהחוק מתיר היא שלוש שנים.

 

סילביו ברלוסקוני סילביו ברלוסקוני צילום: בלומברג

 

בית המשפט העליון של איטליה הותיר על כנו אישום במרמת מס נגד מנהיג מפלגת המרכז-ימין האיטלקית ובכך דחה את הערעור הסופי שלו על גזר דין של ארבע שנות מאסר שנגזרו עליו מוקדם יותר. אולם, לבסוף קצב בית המשפט את גזר הדין לשנת מאסר אחת שאותה ימלא ברלוסקוני במעצר בית או בשירות קהילתי אם הסנאט ידיח אותו. הדחה כזו תשלול מברלוסקוני את חסינותו הפרלמנטרית השומרת עליו מפני מעצר. הוא נאבק כעת גם באישומים נוספים הכוללים תשלום לקטינה תמורת קיום יחסי מין.

 

מוקדם יותר החודש מונתה בסנאט ועדה מיוחדת כדי לדון בהדחתו של ברלוסקוני. המיליארדר בן ה-79 כפר בהאשמות נגדו והאשים את רשויות בית המשפט ברדיפתו מאז נכנס לחיים ציבוריים לפני 20 שנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x