$
כלכלה ומדיניות

סוכנות הדירוג פיץ': אופק שלילי לדירוג האשראי של ארה"ב

דירוג האשראי של ארה"ב עדיין מושלם, ברמה של AAA. סוכנות הדירוג מסבירה את השינוי באופק: "המשא ומתן המתמשך סביב העלאת תקרת החוב עשוי לערער את האמון בדולר האמריקאי כעתודת המט"ח המובילה בעולם, שכן הוא פוגע באמונה בארה"ב ובאשראי של המדינה"

סוכנויות הידיעות 00:2216.10.13

סוכנות דירוג האשראי פיץ' העניקה אופק שלילי לדירוג האשראי של ארצות הברית, שעומד בינתיים על דירוג מושלם של AAA. שינוי האופק התרחש על רקע המשא ומתן המתמשך בשני בתי הקונגרס סביב העלאת תקרת החוב.

 

ארה"ב צפויה להגיע לקצה תקרת החוב ביום חמישי הקרוב, זאת במידה ולא יושג הסכם להגדיל את יכולת ההלוואות של המדינה.

 

"המשא ומתן המתמשך סביב העלאת תקרת החוב (בעקבות התרחשות דומה באוגוסט 2011) עשוי לערער את האמון בדולר האמריקאי כעתודת המט"ח המובילה בעולם, שכן הוא פוגע באמונה בארה"ב ובאשראי של המדינה", נכתב בהצהרה שפרסמה הסוכנות. מנהיג הרוב בסנאט, הארי ריד הזהיר כבר מהורדת דירוג החוב של המדינה בימים הקרובים.

 

הקונגרס בוושינגטון הקונגרס בוושינגטון צילום: איי אף פי

 

מוקדם יותר פורסם כי הרפובליקנים בבית הנבחרים עובדים על הצעה חלופית לתוכנית עליה עבדו ביומיים האחרונים חברי הסנאט הארי ריד ומיץ' מקונל, שתסיים את ההשבתת הממשל ותמנע חדלות פירעון. ההצעה החדשה היא של בית הנבחרים, לאחר שההצעה של הסנאט לא אושרה בבית הנבחרים.

 

חבר בית הנבחרים הרפובליקני דווין נובס אמר בראיון ל-CNN, כי נראה שההצעה תעלה להצבעה בקונגרס בשעות הלילה של יום שלישי (שעון וושינגטון).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x