שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

בעקבות הודעת ברננקי: "הפד בקונפליקט, וזה שוב גורם לבלבול בשוק"

יו"ר הבנק המרכזי של ארה"ב, בן ברננקי, חיזק את מעמדו כיו"ר האקטיביסט ביותר בהיסטוריה כשעשה את הבלתי צפוי: כלום. לדברי אחד האנליסטים, "בפד בוודאי מצטערים שאותתו באופן כה ברור שיהיה צמצום של רכישות האג"ח"

בלומברג 13:5119.09.13

יו"ר הבנק המרכזי של ארה"ב, בן ברננקי, חיזק את מעמדו כיו"ר האקטיביסט ביותר בהיסטוריה כשעשה את הבלתי צפוי: כלום.

 

 

 

ועדת השוק הפתוח קיבלה אתמול (ד') החלטה להימנע משינויים בתוכנית ההקלה הכמותית של הבנק שבמסגרתה הוא רוכש אג"ח בשווי 85 מיליארד דולר מדי חודש. ההחלטה שלחה את שווקי ההון לשיאים וגרמה להתאוששות הגדולה ביותר של שוק האג"ח הממשלתיות מאז 2011 בשעה שהמשקיעים התכוננו למדיניות גמישה יותר מצד הבנק המרכזי וציפו להודעה על צמצום הרכישות דווקא. ברננקי אמר כי על הפד לקבוע מדיניות בהתאם ל"צרכיה של הכלכלה", גם אם המהלך מפתיע את השווקים. 

 

 

 

ברננקי. יש לו סיבה לחייך? ברננקי. יש לו סיבה לחייך? צילום: בלומברג

 

יש מי שמצביע על הבעיה בה נתון הבנק המרכזי של ארה"ב. "הפד נסוג מצמצום התוכנית בעיקר משום שהתשואה זינקה ברגע שהם החלו לדבר על צמצום. הפד בקונפליקט מה ששוב גורם לבלבול בשוק", אמר קארל היילינג, ראש מחלקת פיזור חוב אסטרטגי בלאנדסבנק (andesbank Baden-Wuerttemberg ) בניו יורק, "הם בוודאי מצטערים שאותתו באופן כה ברור שיהיה צמצום וייתכן שהסיקו כי קשה לשכנע את השוק שהתזמון של ההאטה וסיום רכישת האג"ח לא קשורה לתזמון של החמרת מדיניות הריבית".

 

על פי לו קרנדל, כלכלן בכיר ברייטסון (Wrightson ICAP ) ההחלטה להימנע מצמצום תוכנית רכישות האג"ח מדגישה את נכונותו של ברננקי לנקוט כל צעד שיידרש כדי להוריד את רמת האבטלה וביטלה את הציפיות לצמצום התוכנית. "המסר שהפד מבקש למסור הוא שהוא נותר מחויב לתת את כל התמיכה שתידרש. מטרת הפד בהחלטה זו, שהפתיעה את השווקים, היא למעשה לבסס את אמינותן של הנחיות שער הריבית באמצעות ההוכחה כי דאגתו העיקרית נתונה לעידוד הצמיחה".

 

ואילו לדברי סטפן סטנלי, כלכלן ראשי בפיירפוינט סקיוריטיס (Pierpont Securities ), "גם אם הוא לא מוכן להודות בכך, ברור כי ברננקי הוא האחראי העיקרי לנסיגה בתשואות האג"ח (לאחר הודעתו על צמצום אפשרי בהקלה הכמותית) משום שהוא זה שהחל לדבר על צמצום. אני פשוט המום ומבולבל".

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x