$
כלכלה ומדיניות

דיווח: אובמה ימנה את לארי סאמרס ליו"ר הפד

לפי דיווח בעיתון היפני ניקיי, נשיא ארה"ב מתכוון למנות את שר האוצר לשעבר לתפקיד יו"ר הבנק הפדראלי המרכזי, במקומו של ברננקי

סוכנויות הידיעות 09:3013.09.13

נשיא ארצות הברית ברק אובמה מתכוון למנות את שר האוצר לשעבר לארי סאמרס לתפקיד יו"ר הבנק הפדראלי המרכזי, כך לפי דיווח בעיתון הכלכלי היפני ניקיי, שציטט מקורות שביקשו להישאר בעילום שם.

 

לפי הדיווח, ההודעה הרשמית תתפרסם לקראת סוף השבוע הבא לאחר סיום פגישת קובעי המדיניות בבנק ביום רביעי. עוד נטען בעיתון היפני כי סגן שר האוצר לייל בריינרד, ששימש כיועץ כלכלי בממשל קלינטון, ימונה לתפקיד סגן היו"ר.

 

סאמרס סאמרס צילום: בלומברג

 

סאמרס יחליף בתפקיד את בן ברננקי, שמסיים את כהונתו בינואר. סאמרס וסגנית היו"ר הנוכחית ג'נט ילן נחשבים המועמדים המובילים לתפקיד.

 

הסנאט יצטרך לאשר

 

בכל מקרה, המועמד שאובמה יבחר יצטרך לזכות באישור הסנאט. לפי דיווחים בחודש האחרון בניו יורק טיימס ובוושינגטון פוסט, אובמה נוטה לכיוונו של סאמרס. עם זאת, ביום שלישי הביע הסנטור הרפובליקני ג'וני איסקסון חשש מבחירתו של סאמרס, אף שלא ציין אם בכוונתו להתנגד למינוי.

 

במקביל מספר סנטורים, רובם מהמפלגה הדמוקרטית, ביקרו את סאמרס על כך שמסגרת תפקידו כשר האוצר בשנות ה-90' בממשל קלינטון, הוא הקל את ההגבלות על הבנקים ולא הטיל פיקוח על המסחר בנגזרים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x