$
כלכלה ומדיניות

גרמניה הכירה רשמית בביטקוין כמטבע למטרות מיסוי

לפי ההחלטה ניתן יהיה להטיל מס בשיעור של 25% על חלק מהפעילויות הקשורות למטבע, אם כי שימוש לצרכים פרטיים יהיה עדיין פטור ממס

סוכנויות הידיעות 16:1419.08.13

ממשלת גרמניה העניקה היום חיזוק דרמטי למטבע הווירטואלי ביטקוין אחרי שהודיעה כי היא מכירה בו באופן רשמי – על כך דיווח העיתון "פרנקפורטר אלגמיינה צייטונג". לפי הדיווחים יוכר עתה הביטקוין למטרות מיסוי כמו גם למטרות משפטיות.

ביטקוין הוכר רשמית בגרמניה ביטקוין הוכר רשמית בגרמניה

 

גרמניה היא המדינה הראשונה שנוקטת עמדה רשמית לגבי המטבע השנוי במחלוקת. הרשויות הפדרליות הכירו בו עתה כיחידת מטבע בתגובה לשאילתה שהגיש חבר הפרלמנט פרנק שאפלר.

 

לפי החלטת משרד האוצר הגרמני, הביטקוין הוא "כסף פרטי" והטבעת המטבעות הללו נחשבת ליצירת כסף פרטית. פירוש הדבר, כי ניתן יהיה להטיל מס על חלק מהפעילויות הקשורות למטבע, אם כי שימוש לצרכים פרטיים יהיה עדיין פטור ממס.

 

על רווחים מפעילות מסחר בביטקוין יוטל מס של 25%, כמו גם על עלייה בשוויו. זהו שיעור המס המוטל כיום בגרמניה על רווחי הון. לפי ההגדרה החדשה, משלמי המסים יצטרכו להצהיר בטופסי המס השנתיים שלהם על מטבעות ביטקוין שנמצאים ברשותם, נוסף על שאר הנכסים וההכנסות שלהם.

 

"זו הפעם הראשונה שממשלה פדראלית מכירה בביטקוין כמטבע פרטי", אמר חבר הפרלמנט שאפלר. ההכרה הרשמית מגיעה לאחר שבחודש שעבר הוקמה בגרמניה פלטפורמת המסחר הראשונה עבור המטבע באירופה, בשיתוף עם הבנק המקוון פידור. אולם, פיקוח מצד ממשלות מנוגד למעשה לרעיון המקורי שעומד בבסיס הביטקוין – תשלום אנונימי בין אנשים פרטיים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x